Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 26 вересня 2022 10:19

В Україні стартує осіння кампанія з висадки лісів

Можливо, це великий план nature

 

«Цієї осені будемо ще активніше застосовувати сіянці з закритою кореневою системою, вирощені у наших вітчизняних селекційно-насіннєвих центрах.

Ми вже отримали перші результати пілотних висадок, які провели в минулих роках. Для східних і південних регіонів України це був новий досвід. На сьогодні вже можна говорити про перші позитивні результати. Приживлюваність сіянців висока – приріст вражає. Тому збираємося максимально масштабувати технологію, яка довела свою ефективність» – повідомляє Юрій Болоховець, Голова Держлісагентства.

Зараз в Україні працюють три лінії з висіву насіння у Львівський, Хмельницький, Тернопільській областях. Виробництво розширюється і доповнюється полями дорощування.

«У найближчий час відкриємо ще один центр на Житомирщині (докладніше про це ще розповім). Також у цьому році відкриємо заводи на Волині, Івано-Франківщині, Кіровоградщині і Закарпатті. Розширюємо лінію на Хмельниччині. На наступний рік запланували будівництво заводів на Київщині, Сумщині і Чернігівщині. Розширення лінії буде у Тернопільській області, – повідомляє Голова. – Для завершення програми будівництва центрів потрібні інвестиції, тому покладаємо надії на утворення ДП «Ліси України», що значно збільшить наші можливості з залучення фінансування та спростить процедуру перерозподілу коштів.

У перспективі плануємо нарощувати частку сіянців із закритою кореневою системою до 20-25% від загального обсягу висадки, що цілком відповідає практиці наших найближчих європейських партнерів – Польщі, Німеччини».

Основна перевага сіянців із закритою кореневою системою – збільшення часового проміжку для висадки, що суттєво розширює можливості лісогосподарських підприємств при плануванні посадкових кампаній. Сіянці з закритою кореневою швидше розвиваються, скорочуються витрати на догляд за насадженнями до того, як утвориться повноцінний ліс.

«На жаль, у цьому році вже не отримаємо посадковий матеріал із Лиману на Донеччині, де наразі точаться запеклі бої. В минулому році в Лиманському лісгоспі ми відкрили перший на східній Україні насіннєвий-селекційний центр із вирощування сіянців із ЗКС. Планували відродити постраждалі від пожеж лісництва Донеччини та Луганщини вже сучасним, спеціально адаптованим посадковим матеріалом. Проєкт реалізували в рекордні терміни. У лютому заклали першій камінь, до кінця року запустили повністю обладнаний завод. Після початку війні у квітні 2022 найбільш цінне обладнання – шведську автоматизовану висівну лінію – встигли евакуювати. Не виключаю, після звільнення територій відбудову доведеться починати з нуля. Але, звісно, про це занадто рано говорити.

Триває черговий етап програми Президента «Зелена країна». Пишаюся тим, що навіть під час війни команда лісівників України знаходить сили та ресурси інвестувати у майбутнє країни!»

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg