Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 02 серпня 2022 12:04

Лісівники Рожнятівщини відновили міст через Лімницю

1о

У 2020 році стихія завдала значних збитків на території держлісфонду Осмолодського лісгоспу. Тоді наводнення знищило три мости і майже три кілометри лісових автомобільних доріг. Підприємству було завдано збитків на 4 млн гривень. Лісівники намагалися якнайшвидше ліквідувати наслідки негоди і відновити роботу інфраструктурних об’єктів. У квітні 2021 року поставлені завдання лісівники Осмолодського лісгоспу виконали.

Після першочергових завдань працівники підприємства взялися до капітального ремонту інших не менш важливих споруд. Першим обрали міст через річку Лімниця у Дарівському лісництві. Для ремонту моста довжиною 15,2 метри використали металеву зварну конструкцію із залізничної платформи. Для її підсилення застосували додаткові металеві балки та необхідні опорні й кріпильні елементи.

«Конструкція моста включає в себе дерев’яні ряжеві берегові опори, на які монтується спеціальним чином підготовлена рама залізничної платформи. Ряжеві опори укладаються на, попередньо вирівняну і викладену свіжозрубаною хмизовою вистилкою, поверхню вздовж русла ріки. Їх тіло заповнюється бутовим каменем. Всі елементи опор моста виготовленні з круглих лісоматеріалів хвойних порід. Для попередження деформації стін зрубу та забезпечення його стійкості передбачені поперечні перегородки. З фронтальної та бокової сторін низ ряжевих опор укріплюється бутовим каменем, розміром не менше 30 см, смугою шириною 0,6 м, що дозволить мінімізувати ризики їх підмиву під час проходження паводкових вод», розповідає Володимир Коржов, кандидат технічних наук, перший заступник директора УкрНДІгірліс.

Фахівці зауважують, що конструкція дерев’яних елементів моста розроблена у відповідності з вимогами до влаштування дерев’яних мостів на лісових дорогах та з урахуванням досвіду будівництва таких споруд у Карпатах.

Олексій Фрик, директор Осмолодського лісгоспу, підсумовує, що введення в експлуатацію мостового переходу створить умови для цілорічного доступу до лісових масивів Дарівського та Різарнянського лісництв, що забезпечуватиме своєчасне виконання комплексу лісогосподарських робіт. Крім того, завдяки організації безпечного руху із розрахунковими швидкостями, покращаться умови роботи лісовозного транспорту, що в свою чергу позитивно вплине на екологію лісових масивів.

2о

3о

4о

5о

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg