Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Субота, 10 квітня 2021 18:19

Про дерева-рекордсмени та догляд за лісовими культурами розповідали учням брошнівські лісівники

 

Лісівники Франківщини протягом квітня активно висаджують ліс. З метою поширення серед суспільства знань про ліси та їх важливість для існування життя на землі, а також підвищення іміджу лісової галузі та професії лісівника, у цей період працівники лісових господарств запрошують для відтворення лісів області громадськість: підприємців, військових, педагогів, учнів та усіх бажаючих. Місячний марафон «Створюємо ліси разом» охоплює чималу кількість заходів. Це екскурсії, лекції, інтерв’ю, змагання, вікторини і звісно висаджування дерев.

Лісівники Брошнівського лісгоспу в рамках весняної лісокультурної кампанії провели екскурсію для школярів. Семикласники Дубівської школи відвідали Дубівське лісництво. Майстер лісу з лісових культур Наталія Проколій розповіла дітям про вирощування хвойних, листяних порід дерев, особливості збору їхнього насіння. Провела їх до розсадників, де разом оглянули посіви ялиці білої та дугласії.

«Дугласія належить до дерев-рекордсменів разом з дубом та евкаліптом. Це вічнозелене дерево може рости до тисячу років і сягати 100 метрів заввишки, – розповідає майстер лісу. – Дугласія може виживати у лісових пожежах. Діаметр її стовбура сягає 4,5 метра і покритий сірою гладенькою корою. Пластини кори з часом тріскають і відшаровуються. Під ними можна побачити товсту коркову структуру, завдяки якій дерево протистоїть вогню. А ще деревина дугласії має рожево-червоне забарвлення і красиву текстуру, тому використовується у меблевій промисловості. За всі ці особливості дугласію чи псевдоцугу ще називають «хвойним дубом».

Цікавилися учні й доглядом за декоративними культурами, оскільки у багатьох біля осель росте самшит, туя, ялівець та ін. З цікавістю розглядали види червонокнижних рослин, уважно слухали розповіді Світлани Котіль, головного інженера Брошнівського лісгоспу.

На завершення спільно з лісівниками учні висадили декілька сіянців лісових культур.

 

б1

б2

б3

б4

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg