Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 22 березня 2021 20:46

Понад десяток видів червонокнижних рослин росте на території держлісфонду Делятинського лісгоспу

Лісівники Делятинського лісового господарства постійно проводять спостереження за рідкісними, зникаючими та червонокнижними видами рослин. У кожному лісництві закріплено відповідальних осіб з числа майстрів лісу, які періодично ведуть облік площ під рідкісними та зникаючими видами рослин, а також виявляють небезпеки та проблеми в збереженні та примноженні червонокнижних рослин, тенденції в змінах їх площ, періодах їх цвітіння та плодоношення тощо.

Місця розміщення рідкісних і зникаючих видів рослин лісівники фіксують у паспортах майстерських дільниць. Далі місця розміщення цих рослин наносяться на карти-схеми, з вказуванням назв урочищ, номерів кварталів та виділів, що знаходяться у конторі лісгоспу та лісництвах.

У цілому, на території Делятинського лісгоспу знаходиться 11 видів рідкісних і зникаючих рослин, що займають площу 600 гектарів. Найбільшу долю займає цибуля ведмежа – 217,9 га (41 %), основні масиви її знаходяться в Поляницькому лісництві. На Вовчі ягоди звичайні можна натрапити у Білоославському лісництві, де вони займають 132,2 га. Пізньоцвіт осінній (104,44 га) найчастіше зустрічається у Любіжнянському лісництві. Ялівець природного походження (площа 0,9 га) росте в основному в Поляницькому лісництві

Найбільша площа рідкісних і зникаючих видів рослин знаходиться в Поляницькому лісництві – це і цибуля ведмежа, вовчі ягоди звичайні, ялівець природного походження. У Білоославському лісництві можна натрапити на первоцвіт весняний, зуб’янку та лілію лісову, шафран Гейфеля, пізньоцвіт осінній.

У Делятинському лісгоспі встановлено особливий контроль за збереженням видів рідкісних і зникаючих рослин, що мають особливо великий попит в населення у ранньовесняний період. Це первоцвіт і білоцвіт весняний, плющ звичайний.

Завдяки посиленій охороні з боку лісової охорони та майстрів лісу, які намагаються слідкувати за поведінкою відвідувачів лісових масивів, площі цих рослин, на щастя, не зменшуються. Не викликає особливого занепокоєння й стан збереження і площі таких рослин, як зуб’янка, шафран Гейфеля, підсніжник звичайний, лілія лісова.

Лісівники звертаються до мешканців краю із закликом проявити екологічну свідомість – не знищувати первоцвіти, не купувати їх на стихійних ринках.

Нагадаємо, за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачена відповідальність за статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян від 510грн. до 3655 грн. з конфіскацією незаконно добутого. Також постановою КМУ від 07.11.2012р. №1030 визначена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49грн. за кожну трав'янисту рослину.

Пресслужба Делятинського лісгоспу

д1

д2

д3

д4

д5

д6

д7

д8

д9

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg