Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 16 березня 2021 17:52

У Шевченківському лісництві працює сучасна лісокультурна дільниця

У 2012 році у Шевченківському лісництві Вигодського лісгоспу розпочали будівництво сучасної лісокультурної дільниці з вирощування стандартного посадкового матеріалу.

Протягом трьох років лісівники збудували три піднавіси, загальною площею 752 м2. Одна з теплиць площею 88 м2 оснащена сучасним тепличним обладнанням, необхідним для вирощування високоякісного посадматеріалу.

Будівництво теплиць дозволило висівати насіння у край ранні терміни та швидко отримати посад матеріал стандартних розмірів у порівнянні з висівом у відкритий ґрунт.

Для ефективного використання корисної площі лісокультурної дільниці Шевченківського лісництва у 2013 році розпочали будівництво коробів, що тривало до весни 2017 року. Враховуючи специфіку гірської місцевості і для збереження посадматеріалу у стані спокою до весняної висадки, побудовали також холодильну камеру загальною площею 80 м2 .

У цілому, лісовий розсадник Шевченківського лісництва поділяється на посівне відділення та шкільне – дендрарій (шківка). Під керівництвом лісничого Василя Тисяка тут виконується весь комплекс робіт – заготівля насіння, коробів, ґрунту, посадка, догляд і закладка. Підготовку насіння до висіву проводить майстер дільниці Наталя Федорич. Через її руки до висіву проходить практично кожна насінина.

Усі парникові споруди на дільниці із закритим та відкритим циклом вирощування сіянців. У більшості лісівники вирощують садивний матеріал із відкритою кореневою системою – переважно сіянці, саджанці, живці, живцеві саджанці, прищеплений садивний матеріал; садивний матеріал із закритою кореневою системою.

Минулої осені на дільниці Шевченківського лісництва висіяли у коробах насіння ялиці 85 кг на площі 250 м2, бука лісового – 55 кг на площі 120 м2.

Загалом у розсадниках Шевченківського лісництва вирощують модрину європейську, ялицю білу, ялину європейську, бук лісовий, дугласію зелену, а також декоративний посадматеріал для забезпечення потреб населення.

Пресслужба Вигодського лісгоспу

ш1

ш2

ш3

ш4

ш6

ш7

ш8

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg