Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 12 березня 2021 08:30

На Франківщині лісівники обговорюють оптимізацію державних лісових господарств

125799 1 large

В Івано-Франківському обласному управлінні відбулося обговорення оптимізації державних лісогосподарських підприємств області. В нараді взяли участь т.в.о. начальника управління Олег Ярошик, заступник начальника Михайло Кільчицький та керівники підвідомчих підприємств.

Лісівники усвідомлюють, що, зважаючи на глобальні кліматичні трансформації, вимоги часу, лісова галузь потребує змін, але вони повинні бути комплексні, структуровані та законодавчо підкріплені.

Олег Ярошик зауважив, що пріоритетами лісового господарства Франківщини завжди були наповнення місцевих бюджетів, розвиток економіки та збереження екосистеми області. Проте сталий розвиток як галузі, так і суспільства можливий лише за умов інтеграції їх економічних, екологічних та соціальних компонентів.

«На сьогодні держлісгоспи Франківщини сплачують у державний бюджет ренту за використання лісу, земельний податок, податок на прибуток, загальнообов’язкові податки (ЄСВ) та 80% дивідентів, а натомість від держави не отримують кошти на відновлення лісу, оновлення техніки, здійснення протипожежних заходів, – зазначив Олег Ярошик. – До прикладу, у лісових господарствах Прикарпаття змінюється структура рубок. Але, щоб впроваджувати нові природозберігаючі технології, лісівникам потрібні нові технічні засоби, що потребують значних капіталовкладень. Одна лебідка фірми НSМ, використання якої дозволяє спускати деревину з гір з мінімальною шкодою для довкілля, коштує у базовій комплектації 220 тис. євро, а середній прибуток підприємства складає 0,5 млн грн (17 тис. євро). Тобто, при діючій системі оподаткування, підприємства не можуть купити сучасну техніку».

Щоб господарства залишалися самоокупними, потрібно змінити форму оподаткування, де менша частина дивідендів мала б спрямовуватися у держаний бюджет, а значно більша формувала б фонд розвитку підприємства.

Лісогосподарські підприємства потребують державної підтримки у фінансовому та технічному забезпеченні, а кадровий потенціал та інфраструктуру вони вже мають, підсумував керівник.

Змін також потребує кадровий сектор. Переатестація дозволить підвищити не тільки ефективність персоналу, а й ефективність діяльності усього підприємства. Правда, до скорочень потрібно підходити зважено, вважає Олег Ярошик.

Нова стратегічна програма розвитку лісової галузі можлива тільки тоді, вважають лісівники, коли Уряд схвалить необхідні рішення, що покращать фінансове забезпечення державних лісогосподарських підприємств. Відповідні постанови Кабінету Міністрів України та накази Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів допоможуть покращити ведення лісового господарства, а підприємства отримають кращі економічні можливості.

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg