Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 02 березня 2021 06:11

Залишіть первоцвіти для лісу

пд

Після насиченої новинами зими багато людей прагнуть знайти спокій та сили в спілкуванні з природою. Тож з першими променями весняного сонця мандрують у ліс. Він привітно зустрічає гостей і люб’язно дарує первоцвіти. Але дуже часто такі прогулянки завершуються болісними ранами для лісу. Отож, ДП «Рогатинське лісове господарство» звертає увагу краян на бережливе поводження із природою.

На території Рогатинського лісгоспу виявлені рідкісні види рослин і тварин. Це такі, як підсніжник білосніжний, плаун баранець, любка дволиста, лунарія оживаюча, коручка темночервона букова папороть, багатогряник шиповидний, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа, лілія лісова, живокіст серцелистий, кадило сарматське, павоочка руда, турун заплутаний, турун непостійний, лелека чорний, підорлик малий, сова довгохвоста, голуб синяк.

Отож, ДП «Рогатинське лісове господарство» пропонує вам урізноманітнити прогулянки не зірваними букетами, а фоторепортажами.

А якщо ви виявили рідкісні види рослин та тварин, просимо повідомляти працівників лісової охорони підприємства, які ведуть постійний моніторинг та здійснюють заходи щодо збереження флори і фауни нашого краю.

Рогатинський лісгосп закликає громадськість задуматись, яку шкоду завдає людина природі, коли збирає рідкісні види рослин. Зокрема, кожна зірвана стебелина з трьома первоцвітами несе за собою знищення 45 – 60 насінин. Відтак, за дослідженнями екологів, щоденно на Землі зникає один вид рослин, а найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається саме навесні. В результаті – рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення.

Нагадуємо, збір та заготівля первоцвітів заборонені і караються законом у вигляді штрафів!

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg