Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 08 лютого 2021 06:28

У лісах Прикарпаття облікують мисливських тварин

Тисменицька районна організація УТМР має у користуванні 21 140 га мисливських угідь. З них на 30% площі представники первинних організацій мисливців з представниками екологічної інспекції Карпатського регіону, Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, засобів масової інформації провели облік мисливських тварин.

«Оскільки погодні умови сприяють нам, то підрахунок дичини будемо здійснювати методами картування слідів та шумового прогону, - зазначив голова Тисменицької РО УТМР Володимир Приймак. - Мисливці рухатимуться по лісовому масиві, таксатори стоятимуть на вищих точках і обліковуватимуть дичину».

Олександр Марусяк, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу, відзначив, що у результаті обліку відбувається визначення видового складу, встановлюються місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельність у різних угіддях та ін. «Також за результатами таксації оцінюється та планується діяльність, визначаються норми добування на наступний мисливський сезон, за потреби, приймаються рішення щодо необхідності часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин», - зауважив інспектор.

Облік в угіддях Тисменицької районної організації УТМР проводився по основних видах мисливських тварин – козуля, кабан, заєць-русак, лисиця.

Спеціаліст Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Ірина Лисюк розповіла, що вибір дня обліку маршрутів має вирішальне значення для одержання достовірних даних. Найкраще проводити облік після доброї пороші, з глибиною снігового покриву не більше 5-10 см. Зручно вести облік також під час відлиги, коли тварини більш активні, а їх сліди чітко відбиваються на снігу.

«Обліковці виходять на свої маршрути одночасно. На спеціальних бланках вони відмічають дату та час обліку, погодні умови та висоту снігового покриву. Помітивши свіжий слід звіра, олівцем наносять його на схему маршруту умовними позначеннями (к - козуля; сд - свиня дика) і вказують стрілкою напрям ходу звіра. Одночасно записують кількість тварин (5 к, 7 сд), - розповідає Ірина Лисюк. -

Закінчивши роботу на маршруті, обліковці здають бланки керівнику роботи, який переносить ці дані на схематичну карту господарства чи району. Таким чином одержуємо «фотографію» переходів звірів на території господарства».

Кількість звірів підраховується шляхом знаходження різниці між кількістю вхідних і вихідних слідів для кожного лісового масиву (ділянки, кварталу).

Загалом, під час обліку таксатори, мисливці на визначеній території облікували одну лисицю, 8 козуль, зафіксували сліди кабанів та зайця.

DSC 1972

DSC 1897

DSC 1995

DSC 2057

DSC 2066

DSC 2073

DSC 2078

DSC 2082

DSC 2090

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg