Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 26 січня 2021 17:11

Відшкодування втрат під час оформлення земельних ділянок лісогосподарського призначення

втати

Якщо точніше️, то йдеться про вилучення їх у лісгоспу та зміну цільового призначення, а також про тимчасове зайняття (у тому числі по договору сервітуту) земель.

✅ Що таке втрати❓

Як пояснюють юристи, втрати — це грошові суми, які у разі виведення земель із складу лісових угідь підлягають сплаті до відповідних бюджетів для залучення до лісогосподарського виробництва компенсуючих площ або компенсуючого поліпшення якості існуючих угідь.

✅ Які втрати підлягають відшкодуванню❓

Втрати лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із лісогосподарським виробництвом, а також внаслідок використання для будівництва, розміщення і експлуатації об’єктів нафтогазовидобування, облаштування родовища та надрокористування з метою дослідно-промислової розробки родовищ та/або видобування бурштину й інших корисних копалин загальнодержавного значення.

Крім того, відшкодовуються втрати, завдані обмеженням прав власників землі і землекористувачів, або погіршенням якості угідь внаслідок негативного впливу, а також у зв'язку з виключенням лісових земель і чагарників із господарського обігу внаслідок встановлення охоронних, санітарних та інших захисних зон.

✅ Хто повинен відшкодовувати втрати

Особи, зацікавлені в отриманні в користування земельних ділянок.

✅ Кому компенсуються втрати❓

Державі. Вони сплачуються до державного чи місцевих бюджетів.

✅ Як використовуються ці кошти❓

Строго на освоєння земель для лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель та нормативної грошової оцінки землі.

Хто та у яких випадках звільняється від відшкодування втрат

Насправді, законодавство передбачає досить великий перелік випадків, коли втрати не потрібно відшкодовувати. Наведу лиш декілька️: у разі використання земельних ділянок для будівництва шкіл, дошкільних закладів, державних об'єктів охорони здоров'я, культури, спорту і т.д.; державних об'єктів дорожнього будівництва; протиерозійних, протизсувних і протиселевих споруд; видобування торфу; під об'єкти і території природно-заповідного фонду та ін. Також від відшкодування втрат звільняються всеукраїнські громадські організації осіб з інвалідністю, їхні підприємства (об'єднання), установи та організації, що фінансуються з держбюджету, якщо вони будують на земельній ділянці реабілітаційні установи, об'єкти фізкультури, спорту та соцзабезпечення для осіб з інвалідністю.

Як розраховується розмір втрат, які необхідно відшкодувати

Згідно постанови Кабінету міністрів № 1279, розміри втрат визначаються за спеціальною формулою з урахуванням нормативів втрат, які є різними для кожного регіону та в залежності від групи лісів, а також коефіцієнту продуктивності лісових земель і чагарників за типами лісорослинних умов. Розрахунками займаються виконавці робіт із землеустрою.

Коли необхідно відшкодувати втрати

Протягом двох місяців після затвердження проекту відведення земельних ділянок. А у випадках поетапного освоєння відведених земельних ділянок для добування корисних копалин відкритим способом — у міру їх фактичного надання.

Як пов’язане відшкодування втрат із відшкодуванням збитків

Ніяк. Втрати компенсуються незалежно від відшкодування збитків.

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg