Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Субота, 12 грудня 2020 20:49

«Міністерський престур» до новорічних ялинок

я1

Щоб ознайомити з особливостями цьогорічної ялинкової кампанії та заходами, що проводяться для запобігання проявам браконьєрства, представників мас-медіа запросили у «міністерський» престур до ДП «Фастівський лісгосп», що на Київщині.

У Дорогинському лісництві журналістам продемонстрували плантацію новорічних ялинок, розповіли про заходи, що проводяться напередодні свят для уникнення незаконного вирубування хвойних дерев. Крім того, представники медіа побували на ялинковому ярмарку в лісництві, де могли оцінити якість і вартість товару, так би мовити, від виробника.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський розповів про копітку працю лісівників: «Мало хто знає наскільки тривалим є шлях новорічної ялинки до нашої оселі. Аби ялинки набули товарного вигляду, лісівники вирощують їх до десяти років. Звичайно ж, не обходиться без клопотів, матеріальних затрат та щоденного догляду. Слід додати, що плантації новорічних дерев оновлюються і доповнюються новими щороку».

Роман Абрамовський також наголосив на перевагах живої ялинки: «Міністерство запустило опитування, яке саме новорічне дерево обиратимуть українці на свята – свіжозрізану ялинку чи штучну. Свіжозрізана ялинка – це поточна діяльність лісгоспів, які вирощують ялинки без шкоди для природи. Щодо штучних ялинок, то такі довго експлуатуються, і в цьому сенсі вони здаються більш екологічними, проте насправді, вуглецевий слід, енергія й інші ресурси, що витрачають для виготовлення пластикового дерева, свідчать про їх неекологічність. Тож закликаю кожного купувати живе новорічне дерево для радості домочадців та створення теплої святкової атмосфери в домівці», – резюмував міністр.

Василь Кузьович, голова Держлісагентства, поінформував, що кожне лісогосподарське підприємство, що координується ДАЛРУ, підготувало до свят тисячі хвойних дерев: «При кожному лісогосподарському підприємстві є плантації новорічних ялинок. У першу чергу, це зроблено для задоволення попиту громадян. Адже новорічну ялинку хочуть бачити дітки як у Миколаївській, так і в Херсонській, Житомирській, Київській та Харківській областях.

В Україні вирощують для потреб населення понад 13 мільйонів новорічних ялинок. Цього року ж планується реалізувати 520 тисяч новорічних дерев. Заготівля ялинок проводиться за заявками торгівельних організацій та споживачів».

Нагадав головний лісівник країни й про штрафи за незаконну заготівлю новорічних дерев, що коливаються від 520 до 2347 грн залежно від діаметра хвойного дерева. Ознакою легальності заготівлі хвойних дерев є самоклейні стрічки або бирки зі штрих-кодами. Документом, що підтверджує легальність походження новорічних ялинок при їх транспортуванні, є товарно-транспортна накладна.

Василь Кузьович додав, що мобільні групи у складі працівників державної лісової охорони, Нацполіції, Держекоінспекції і преси патрулюють ліси за спеціально розробленими маршрутами: «В основному вони проходять уздовж доріг, поблизу лісових масивів і населених пунктів. Особливу увагу приділяють ділянкам, де росте хвойний молодняк. У порушників мало можливостей сховатися від патруля. У лісництвах на місцях застосовують безпілотники та камери відеоспостереження для унеможливлення незаконної заготівлі дерев. Головна мета таких патрулів – не покарати винних, а не допустити незаконних рубок. Задля цього і вартість ялинки мінімальна – від 48 до 120 гривень за погонний метр. Тож краще новорічні дерева купувати безпосередньо в лісівників. Так ви точно придбаєте законно заготовлене дерево».

За матеріалами пресслужби Держлісагентства

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg