Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Рух справ про лісопорушення

Тенденція до зменшення незаконних рубок в області зберігається

В 2015 році працівниками державної лісової охорони в лісових масивах державних лісогосподарських підприємств області виявлено понад п’ятсот випадків незаконних рубок, об’ємом зрубаної деревини 622 м3 при цьому розмір шкоди заподіяної лісу становить 2073 тис.грн.
Якщо порівнювати об’єми незаконних рубок облікованих в 2015 році з об’ємами незаконних рубок виявлених за аналогічний період 2013 та 2014 років то спостерігається чітка тенденція до їх зменшення. Так в порівнянні з 2013роком, об’єм незаконних рубок зменшився на 27% і збитки лісу зменшились на 9 %. В порівнянні з 2014 роком, об’єм незаконних рубок зменшився на 12 % і збитки лісу зменшились на 4 %.
В 2015 році до адміністративної відповідальності, згідно кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнено понад триста осіб, при цьому сума накладених штрафів склала більше 40 тис. грн., а розмір шкоди заподіяної лісу понад 500 тис. грн.
Причина скоєння самовільних рубок обумовлена крім іншого соціальним та економічним станом в гірських районах.
Урядом встановлені високі такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу. Вони на порядок перевищують ринкову вартість деревини, що не сприяє їх сплаті. Багато лісопорушників неспроможні їх оплатити в зв’язку з низьким соціальним рівнем життя і залишаються безкарними. Ця безкарність є однією з причин породження нових лісопорушень і аж ніяк не сприяє ефективній охороні лісу. За допущення лісопорушень, несвоєчасне виявлення і оформлення випадків незаконних рубок, в 2015 році, більше вісімдесяти працівників державної охорони області притягнено до дисциплінарної відповідальності, 11чоловік звільнено із займаних посад, а на двох працівників відкрито кримінальні справи.
З метою мінімізації та попередження випадків незаконних рубок та порушень вимог лісового законодавства в державних лісогосподарських підприємствах області створено мобільні рейдові групи, до роботи яких залучаються працівники державної лісової охорони, правоохоронних органів та громадські активісти.
Відчутну роль в боротьбі з нелегальною заготівлею деревини відіграє запровадження електронного обліку заготовленої деревини та видача сертифікатів походження лісоматеріалів.
В цілому ситуація під контролем, немає масштабних пошкоджень лісу та обезліснення лісових масивів і утримується під постійним наглядом лісової охорони області.

Відомість про виявленні лісовою охороною лісопорушення станом на 01.05.2016

Інформація про незаконні рубки дерев,  що були скоєні в лісах підвідомчих підприємств Івано-Франківського ОУЛМГ за 2015 рік

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg