Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Субота, 19 серпня 2017 07:27

Головний лісівник області пояснив, звідки везуть ліс ешелонами

Сайт "Галка"

18 серпня відбулася прес-конференція начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Осташука.

Під час зустрічі головний лісівник області пояснив, звідки деревину везуть ешелонами, що неодноразово помічали жителі Франківська.

“Ми з листопаду 2015 не проекспортували ні одного метра кубічного смереки. Зараз ми взагалі не експортуємо нікуди. Востаннє ми відправили у 2016 році 3 тисячі метрів кубічних сосни.

Ця деревина, яку помічають на залізничному вокзалі, експортується з Білорусії, зокрема, у Румунію, і вагони проходять через нашу область. Також з Чернігівської, Київської областей везуться уже дрова на нашу фірму у Надвірній.

Хочеться донести, що не можна, бачачи вагони з лісом, фотографувати їх і казати, що вони з карпатським лісом, і тим більше – незаконно зрубаним. Так само не можна сфотографувати будь-який пень у лісі і сказати, що це незаконно”, – сказав Осташук.

Лісівник також зазначив, що самовільні рубки дійсно мають місце, але запевнив, що ці рубки не сягають таких обсягів, щоб на них заробляти гроші, передає Галка.

“Важко пояснити людині, яка живе з народження у Карпатах, що не можна рубати. Він вважає, що це його і йде і рубає. Будемо боротися”, – каже Осташук.

Як стало відомо, всього за півроку зрубали незаконно 738 метрів кубічних. Лісгоспи склали 265 протоколів про лісопорушення.

“Ще – нас звинувачують, що ми багато рубаємо. У нас на сьогодні на гектар є 4,4 метри кубічні деревини, ми рубаємо 2 гектари. Порівнюючи з іншими країнами, ц – мало. Тобто у нас є ще запас”, – додав Осташук.

18.08.2017

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg