Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

 

На ділянках, де 14 лютого 2020 року нищівний вітер пошкодив понад 2 гектари лісових насаджень, лісівники Кутського лісгоспу висадили молодий ліс.

Узимку попередньо працівники лісгоспу розчистили ділянки від вітровальної деревини, підготували ґрунт для посадки, а вже навесні цього року розпочали заліснення.

16 квітня кутським лісівникам  у залісненні допомагали представники Групи компаній Allseeds та місцеві жителі с. Космач. Більше у сюжеті каналу ICTV

 

Після адміністративної реформи, зокрема зміни меж районів та утворення територіальних громад, чимало з них також вирішили на своїх землях займатися полюванням. Зокрема, торік в області з’явилися два нових користувачі мисливських угідь на території Коломийщини. З ініціативи П’ядицької та Коршівської територіальних громад було створено саме для ведення мисливського господарства громадські організації «Горгани» та «Побратими», куди увійшли переважно ветерани українсько-російської війни здебільшого з числа місцевих жителів. Більше читайте у статті газети "Галичина".

 

Сучасні панянки кожного дня ламають стереотипи та освоюють нові професії. Зустріти жінку, яка працює в поліції, дорожній службі чи водолазом, вже не є чимсь незвичним, пише інтернет-ресурс Місто.

Сьогоднішня наша історія про одну з галузей, де ще донедавна вважалося, що жінкам не місце — лісгосп.

«Коли я закінчувала школу, а це був 1985 рік, всі мені говорили, що робота у лісі не для жінки. Попри все я твердо вирішила, що піду вчитися. Батько з мамою пішли мені назустріч. Мабуть, я все-таки вибрала своє, — каже інженер лісових культур ДП «Солотвинське лісове господарство» Оксана Боднар.

Загальний стаж роботи жінки — більше 25 років. У Солотвинському лісгоспі пані Оксана працює близько 8. Хоча в більшості колектив чоловічий, це не є перешкодою для роботи.

«У чоловічому колективі працювати чудово. Чоловіки кращі друзі. Я в цьому переконалась. До того ж я їм дуже вдячна. Вони багато мені підказали та розказали», — каже жінка.

Проте серед усіх «мужчин» у колективі для жінки все ж є один особливий — її чоловік. З ним Оксана познайомилась ще в студентські роки. Певний час вони працювали у різних лісгоспах, але зараз разом працюють у Солотвинському. Оскільки спеціальності у них різні, то і на роботу стосунки ніяк не впливають.

«У лісгоспі працюють і жінки, але чоловіків значно більше. Така специфіка роботи. Ми маємо бути на варті 24 години на добу, охороняти ліс у будь-яку погоду. Це не тільки психологічно важка робота, але й фізично, — каже головний лісничий ДП «Солотвинське лісове господарство» Ярослав Крицун.

Майже увесь свій час лісівники проводять саме у лісі — оглядають територію, контролюють дотримання вимог лісового та мисливського законодавства, охороняють ліси від пожеж та незаконних рубок, насаджують нові ліси.

«Зазвичай плоди своєї праці ми не бачимо. Для того, щоб з маленьких дерев виріс новий ліс, потрібно приблизно 80 років. Саме тому ми працюємо, щоб залишити добрі починання для наших дітей та внуків», — додає лісничий.

Окрім основної роботи, в лісгоспі налагоджена багаторічна співпраця з декількома шкільними лісництвами та клубом рейнджерів. Для цього біля центрального корпусу лісництва створили учнівське лісництво та музей лісу. Там діти мають змогу постійно навчатися.

«У нас є чудова колекція різних шишок, порід дерев та насіння. Діти можуть не лише оглянути це все на стенді, але й детально роздивитися та відчути на дотик. Так інформація краще запам’ятовується. До того ж є інвентар, без якого не обходиться праця лісівника. Ним користувалися ще до початку появи нових технологій», — каже пані Оксана.

Музей лісу став цікавинкою не лише для дітей, але й для дорослих. Особливо популярними серед експонатів є межові знаки.

«Саме вони дуже допомагають при пошуку людей. Якщо людина, яка загубилася, знаходить у лісі такий знак і повідомляє нам про це, то ми можемо дуже швидко її відшукати. Головне, не відходити від нього. Ми постійно допомагаємо у пошуках людей, хоч мало хто про це згадує», — підсумовує жінка.

Неділя, 18 квітня 2021 20:26

На Коломийщині гасили пожежу

Щорічно лісові пожежі завдають непоправних збитків природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс відвідує чимала кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, що доглядалися десятиліттями, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Для запобігання лісовим пожежам у Коломийському лісгоспі створено 2 пожежних модулі на базі автомобіля УАЗ ємкістю 1м3 з мотопомпою та причіпний пожежний модуль з бочкою ємкістю 3м3 та мотопомпою, пожежного автомобіля на базі ГАЗ-66.

19 квітня в урочищі «Діброва», ДП «Коломийський лісгосп» квартал 50, виділ 4, згідно із затвердженим планом взаємодії, відбулися тактико-спеціальні навчання з ліквідації лісової пожежі.

Лісівники та рятувальники відпрацювали взаємодію між пожежно-рятувальними пiдроздiлами гарнiзону, добровільними дружинами, створеними на базі с. Сопів, медиками та поліцією при пожежі. Перевiряли оперативну готовність особового складу й пожежно-рятувальної техніки та працівників лісового господарства до дій у випадку виникнення пожежі у лісових масивах.

При гасінні задіяли 22 працівника лісової охорони Коломийського лісгоспу, 12 працівників Коломийського МРВУ ДСНС, 6 осіб Сопівської добровільної пожежної дружини, 4 нацгвардійця; 3 медика.

Тактико-спеціальні навчання з гасіння лісових пожеж також провели в Чернелицькому лісництві та Заболотівському.

 З нагоди Всеукраїнської акції озеленення планети, у селі Велика Кам'янка висаджували дерева.

До заходу тут долучилися вперше, але дерева висаджують регулярно, - розповідає інженерка лісових культур Ірина Михасюк.

В акції взяли участь працівники лісгоспу, лісова охорона, місцеві мешканці та вихованці Сопівської школи лісництва, що діє на базі Сопівського ліцею.

Зокрема, цього разу долучилися 7 учнів, - розповідає керівниця школи Любов П'ятковська.

Школа лісництва існує вже 6 років і постійно долучається до схожих акцій на територіях різних лісництв. Самі учні кажуть: їм таке заняття до снаги.

Наступна акція з висаджуванням дерев відбудеться вже наступного тижня. До неї планують долучитися екологічні громадські організації.

 

У рамках акції «Створюємо ліси разом» на території ДП «Надвірнянський лісгосп» лісівники провели весняну посадку лісових культур. У Пасічнянському лісництві на площі 0,5 га висадили основні лісоутворюючі породи. Спільно з працівниками лісового господарства до акції долучилися також ветерани АТО/ООС, представники Надвірнянської районної державної адміністрації та журналісти Надвірнянського телебачення.

Перед початком робіт Іван Цимбалюк, заступник начальника лісового відділу Надвірнянського лісгоспу, провів інструктаж щодо правильного висаджування саджанців. Також професійними порадами щодо правильного заліснення допомагали провідний інженер лісових культур Петро Дутчак та лісничий Пасічнянського лісництва Іван Герба .

Учасники акції спільно з лісівниками висадили понад тисячу саджанців основних лісоутворюючих порід. Хтось із гостей вперше висаджував ліс, хтось вже долучався до лісівничої роботи, проте всі були задоволені результатами спільної праці.

Лісівники Надвірнянщини переконані, що проведення таких акцій вже давно стало хорошою традицією, яка об’єднує людей навколо благородної справи.

Понеділок, 12 квітня 2021 05:51

На Коломийщині висаджують дуби

Понад 2 тисячі дубів висадили у Великій Кам'янці

Задіяли в акції окрім працівників Держлісгоспу, місцевих активістів та учнів школи лісівництва із Сопова. Саджали дерева журналісти НТК.

Унікальна поляна червонокнижного білоцвіту весняного, якого місцеві мешканці називають кликоцеєм, розташована поруч із заповідним урочищем місцевого значення «Кропивець» у селі Молодятин, що на Коломийщині.

Добратися до долини первоцвітів нескладно. Однак, якщо задощить, то зробити це можна лише на позашляховику. Опікується долиною кликоцеїв Коломийський держлісгосп. Інженер Олег Соколов каже, що таких великих долин первоцвітів у їхньому господарстві більше немає.

Для того, аби туристи могли дістатися долини, встановили місток. А місцевий відділ культури розробив путівник.

Лісівник Олег Соколов розповідає, що поруч із кликоцеями ростуть рідкісні дерева, зокрема, сосна Веймута, дуби, вільхи чорні віком понад 150 років.

Лісівник застерігає відвідувачів не нашкодити рослинам.

Нагадаємо, Кропивець - заповідне урочище місцевого значення. Об’єкт розташований на території Коломийського району Івано-Франківської області, Печеніженське лісництво. Площа - 2.7000 га, статус отриманий у 1976 році.

Більше у сюжеті каналу РАІ

 

 

Понеділок, 05 квітня 2021 07:13

Міжнародний день лісів

Унікальне лісонасінневе господарство знаходиться на Коломийщині, а саме у селі Велика Кам'янка. Аналогів йому немає на Західній Україні, та й в цілому в державі таких господарств одиниці.

Тут вирощують ялицю та модрину європейську, арборетум та мензіс. Напередодні Міжнародного Дня лісу наші коломийські журналісти побували у насінневому господарстві.

 

Останніми роками українське лісове господарство особливо активно «реформують». Пишуться стоси програм, стратегій, маршрутних карт, проводяться «прозорі» конкурси, з небаченою швидкістю міняються керівники. Втім, саме в цей час лісову галузь особливо часто і боляче струшують скандали, які проявляють небачений масштаб корупції, кумівства, розквіт «схем» і крадіжок лісу, безпомічність і деградацію у боротьбі з пожежами та іншими викликами. Більше читайте в інтернет-виданні КУРС

 

Виступ Романа Олійника на круглому столі  Світового банку у Львові 09 грудня 2019 року читайте за посиланням 

 

Суперечки про долю українських лісів зазвичай зводяться до мережевих “срачів” і “зради”: мовляв, Карпати безжально вирубуються, а у стосунках з Євросоюзом ліс – це лише товар. Насправді Угода про Євроасоціацію передбачає у лісокористуванні жорсткі природоохоронні заходи. Чи допоможе нам європейський досвід знайти баланс між економічним інтересом і захистом довкілля? Більше у статті інтернет-видання КУРС

 У Карпатах вони займають площу понад 450 тисяч гектарів

 

Півтисячі сіянців в угіддях Коломийського лісгоспу висадили сопівські діти.

Це учні шкільного лісництва, яке 8 років діє при сопівській школі.

Окрім висаджування, школярі збирали жолуді та слухали лекцію від досвідчених лісівників.

Все відбувалося на території Шепарівцівського лісництва, а саме на зрубі у Великій Кам'янці.

Вже вдруге в Івано-Франківську кожен охочий матиме змогу придбати вічнозелену красуню, яку не доведеться після свят викидати на смітник. З 21 грудня у місті стартує продаж новорічних ялинок у горщиках.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства кажуть, цьогоріч у покупців буде більший вибір новорічних дерев, йдеться в сюжеті Каналу 402.

 

14 вересня, на території Галицького національного природного парку парку відбулося масштабне святкування Дня працівників лісового господарства.

На заході зібралися лісівники з усіх відділень області. Працівників лісу та гостей свята привітали святковим концертом, вручили грамоти та квіти. Врочисто вшанували захисників України, які захищають країну на Сході, а також їхніх матерів.

Гостей частували бограчем, бринзою, будзом, смаженою картоплею та баранчиком, печеним на вертелі.

Найнесподіванішим моментом заходу стало дефіле, під час якого презентували колекцію дизайнерки з Івано-Франківська, а також вироби майстрів та студентів Косівського прикладного та декоративного мистецтва.

Інтернет-видання "Місто" 

 

У структуру державного підприємства «Осмолодське лісове господарство» входять 13 лісництв, деревообробна майстерня, нижній склад, форельне господарство, автоколона, 20 об’єктів природо-заповідного фонду. Контора державного підприємства знаходиться в смт. Перегінське. Більше у відео ТРО "Незалежність".

 

Працівників лісових господарств, які воювали на Сході України нагородили нагрудними знаками. Відзначили, під час дійства, також роботу волонтерів. Їм вручили цінні подарунки. Більше дивіться у сюжеті кореспондентів ТБ «Галичина».

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg