Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 17 квітня 2019 15:38

У Вигодському лісгоспі відбулися тактико-спеціальні навчання з гасіння лісових пожеж

На території Мало-Тур’янського лісництва ДП «Вигодський лісгосп» в урочищі Дубина рятувальники Долинського підрозділу РВ УДНС та працівники лісової охорони лісництва провели спільні навчання з гасіння лісових пожеж.

«Ми не повинні допустити на території лісництва жодної лісової пожежі», – поставив завдання перед присутніми лісничий Мало-Тур’янського лісництва Андрій Рак.

Після чого стартувало навчання. Полум'я з сухої трави та хмизу швидко охопило умовну територію загорання. Отримавши сигнал тривоги, на ліквідацію вогнища прибули працівники лісової охорони Мало-Тур’янського лісництва. Проте зусиль працівників лісництва, які гасили займання за допомогою ранцевих вогнегасників, виявилося недостатньо. На допомогу прибув потужний пожежний автомобіль рятувальників Долинського підрозділу РВ УДНС. Через годину вогонь узяли під контроль та ліквідували.

«Усі завдання, поставлені перед нами, виконані в повному обсязі, – підсумував лісничий Андрій Рак.  Ми ще раз переконалися, що з рятувальниками Долинського підрозділу РВ УДНС у нас є повна взаємодія. Спільно ми випробували пожежну техніку. Всі бачили злагоджену роботу. Наше головне завдання – недопущення лісових пожеж. Всі умови для вирішення цього завдання створені. Сподіваємося, що пожежонебезпечний період пройде спокійно. Відвідувачі будуть уважними та обачними у лісі та не створюватимуть надзвичайних ситуацій».

Нагадаємо, силами лісгоспів Івано-Франківського управління проведено перевірки підприємств до пожежонебезпечного періоду. В усіх лісництвах обладнано 112 протипожежних постів, що укомплектовані дрібним протипожежним інвентарем. Технічно підготовлено та є в наявності 19 пожежних автомобільних цистерн ємністю від 500 л до 3000 л води, укомплектованих пожежними рукавами, 49 мотопомп, 401 ранцевий лісовий оприскувач, 42 трактори з ґрунтообробним обладнанням та створено запас ПММ з розрахунку 200 л на кожне лісництво. Крім цього, проведено поточний ремонт автотранспортної техніки та її огляд.

В Осмолодському лісгоспі функціонує пожежно-спостережна вежа, оснащена телевізійною системою спостереження. На території лісництв розміщено 97 протипожежних водойм, що обладнані пірсами для забору води.

У лісових масивах вздовж доріг облаштовано 157 нових рекреаційних місць, де встановлено місця розведення вогнища та куріння. Організовано та проведено понад 150 рейдів з виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах.

За матеріалами прес-служби Вигодського лісгоспу

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg