Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 10 квітня 2019 12:28

Засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

9 квітня під головуванням першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Марії Савки відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуаційу якій взяв участь начальник відділу охорони, захисту лісу і мисливства Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Поціхович.

У виступі начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький зазначив, що з початку 2019 року оперативно-рятувальними підрозділами здійснено 1659 виїздів на гасіння пожеж, з них 1079 на гасіння пожеж побутового сміття та сухої трави на відкритій території на загальній площі 200,4 га, 1 особа травмована. Найбільша кількість пожеж сухої трави зареєстровано на території Івано-Франківської міської ради – 93 пожежі; Тисменицького району – 146 пожеж; Долинського району – 108 пожеж; Галицького району – 92 пожежі; Калуського району – 75 пожеж; Коломийського району – 59 пожеж; Надвірнянського району – 52 пожежі. Загалом на гасіння пожеж в природних екосистемах залучались підрозділи Управління ДСНС в області загальною чисельністю 4537 чоловік особового складу та 1219 одиниць техніки.

Також на засіданні розглянули питання про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь в літній період 2019 року.

У ході засідання йшлося і про підготовку місць масового відпочинку на водних об’єктах області для приймання відпочиваючих. Як зазначили працівники Управління ДСНС в області, з початку року на Прикарпатті на водних об’єктах загинуло семеро людей, а саме у Коломийському, Тисменицькому, Косівському районах, в містах Івано-Франківськ та Бурштин. Здебільшого трагічні випадки трапляються на водоймах, де взагалі не визначено і не облаштовано місця масового відпочинку. У визначених місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах недостатньо вживаються заходи щодо їх облаштування відповідно до правил охорони життя людей на водних об’єктах України.

Усі проблемні питання, висновки та пропозиції внесено до протокольного рішення комісії з питань ТЕБ і НС, з яким уже незабаром ознайомляться виконавці.

Підсумовуючи засідання комісії, акцентували увагу посадовців на належне виконання всіх протокольних рішень та персональну відповідальність посадових осіб за належне виконання ними завдань.

Підрозділи Управління ДСНС в області знаходяться в постійній готовності до оперативного реагування на гасіння пожеж у природних екосистемах.

Основними причинами виникнення пожеж є порушення населенням правил пожежної безпеки в лісах, випалювання сухої рослинності та недотримання заходів пожежної безпеки при виконанні робіт.

Нагадаємо, офіційно пожежонебезпечний період розпочинається з 1 квітня, проте, як і в попередні роки, він почався на місяць раніше. Сонячна погода, підвищення температури повітря в кінці лютого – на початку березня, наявність та випалювання сухої рослинності на інших землях вже створили сприятливі умови для розповсюдження вогню на лісові масиви.

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg