Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Четвер, 05 липня 2018 18:39

В Івано-Франківську обговорили ситуацію із заготівлею лісової продукції

Ліси Прикарпаття є не тільки могутнім чинником особливого природного клімату, неповторних ландшафтів та рекреаційних зон, споконвіку вони відіграють значну роль як джерело природних дарів. Мова йде про недеревні рослинні ресурси, зокрема, заготівлю другорядних лісових матеріалів і побічних лісових користувань (дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин). Законодавством України передбачено надходження рентної плати місцевим бюджетам за використання цих ресурсів.

Під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки відбулося засідання обласної комісії з розподілу лісових ресурсів місцевого значення.

Комісія розглянула та затвердила перелік суб’єктів господарської діяльності, які задіяні у сфері заготівлі і переробки продукції побічного користування і які подали в обласне управління лісового та мисливського господарства заявки на проведення заготівлі у цьому році. Зазначимо, що ліміти використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань на 2018 рік затверджені розпорядженням обласної державної адміністрації від 24.04.2018 року № 204.

У той же час аналіз використання лісових ресурсів свідчить, що затверджені ліміти використовуються не у повному обсязі. Розповідаючи про результати лісогосподарської діяльності у даному напрямку в минулому році, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства та заступник голови комісії Роман Варварук навів приклади використання ресурсів. Так, при встановленому ліміті на заготівлю чорниці у 950 тонн заготовлено тільки 340 тонн. У місцеві бюджети за минулий рік поступило понад 650 тис. грн рентної плати.

При цьому Марія Савка зауважила, що на сьогодні заготівля грибів, ягід та інших дарів лісу є досить серйозним і прибутковим бізнесом, який здатний забезпечити вагомі поступлення до місцевих бюджетів. «Лісові багатства повинні приносити дохід на благо мешканців краю», - наголосила посадовець. Тому комісією було рекомендовано державним лісогосподарським підприємствам звернути особливу увагу під час роботи з тимчасовими лісокористувачами.

Окремо комісією розглянуто питання видачі лісових квитків на використання лісових ресурсів місцевого значення в межах затверджених лімітів з нарахуванням рентної плати та підготовлено відповідні рекомендації директорам лісгоспів області.

За матеріалами Відділу взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

 

 

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg