Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 22 травня 2018 07:59

Лісівники Осмолодського лісгоспу та братство ОУН-УПА відновили криївку в урочищі Плаїк

20 травня 2018 року в урочищі «Плаїк», що на території Гриньківського лісництва ДП «Осмолодське лісове господарство»,  відбулося відкриття та освячення  музею-криївки.

Очевидці розповідають, що у листопаді  1947 року тут героїчно загинули охоронці провідника пропаганди Карпатського крайового Проводу ОУН Степана СлободянаЄфрема»: Юрів Василь – «Грім», Юрів Параска, Осадчук Ярослав – «Хмара», Богославець Гаврило – «Галичанин», Гаврилів Федір – «Тарас», Матищук Леон, «Грізний» та два невідомі підпільникиДля впізнання вбитих повстанців людей зганяли з багатьох сіл – Гринькова, Ясеня, Вільхівки, Перегінська. Вбиті повстанці лежали у Перегінську два дні. На третій день тіла вбитих були викрадені. Знайшлися сміливці, які підпоїли вартових і вночі, коли ті лягли відпочити, вивезли вбитих на двох возах. Щоб колеса по дорозі не стукотіли, їх обмотали ганчір’ям і повісмом. Вбитих повстанців привезли на горішній цвинтар у Перегінську та поховали в братській могилі. 

У рамках заходу голова Рожнятівської РДА Ірина Люклян  та  голова райради Володимир Рибчак вручили грамоти за проведену роботу директору ДП «Осмолодський  лісгосп» Олексію Фрику, головному лісничому Яцишинцю А.Я., лісничому Гриньківського лісництва Макару Р. М., старшому майстру Гриньківського лісництва Клюсу В.Ю., голові Братства УПА Кореню Р., активісту Шкілю О. і подякували всім, хто приймав безпосередню участь у відновлювальних роботах.

Історик Василь Тимків переконаний, що цю криївку можна назвати найбільшим відновленим повстанським сховком в Україні. Також певною мірою можна назвати унікальним запасний вихід з криївки, адже його довжина становить понад 20 метрів.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg