Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Четвер, 10 травня 2018 08:37

В Івано-Франківському управлінні обговорили проведення підготовчих та польових робіт із базового лісовпорядкування

8 травня в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася лісовпорядна нарада. В ній взяли участь перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка, заступник голови Івано-Франківської облради Сергій Басараб, т.в.о. начальника Львівської державної лісовпорядної експедиції Роман Піпа, головний інженер Львівської державної лісовпорядної експедиції Василь Копильців, керівництво та спеціалісти управління лісового та мисливського господарства, лісгоспів, Держгеокадастру, ВО «Укрдержліспроект», УкрНДІгірліс, громадської ради.

Присутні обговорили питання, пов’язані з проведенням польових лісовпорядних робіт, у тому числі земельних, екологічних та соціально-економічних проблемних питань лісової галузі регіону.

У відповідності до Лісового кодексу України лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної та всебічної інформації про лісовий фонд України. Лісовпорядкування є обов’язковим на всій території України та проводиться Українським державним проектним лісовпорядним виробничим об’єднанням (ВО «Укрдержліспроект»), який є єдиним виконавцем комплексу робіт.

Останнє базове лісовпорядкування в Івано-Франківській області проводилось у 2008-2009 рр.

Згідно з планами ВО «Укрдержліспроект», узгоджених з управлінням та підприємствами, у 2018 році пропонується провести підготовчі та польові роботи у п’яти державних лісогосподарських підприємствах Івано-Франківської області: ДП «Болехівський лісгосп», ДП «Брошнівський лісгосп», ДП «Гринявський лісгосп», ДП «Надвірнянський лісгосп», ДП «Коломийський лісгосп». Загальна площа 155 тис. га.

На нараді обговорили готовність державних лісогосподарських підприємств управління та лісовпорядних експедицій ВО «Укрдержліспроект» до проведення підготовчих та польових робіт із базового лісовпорядкування та визначили терміни, порядок, особливості, основні принципи та притримки для призначення лісогосподарських заходів, що стануть основою для визначення обсягів рубок головного користування (розрахункової лісосіки) та необхідних заходів з покращення якісного складу лісів. При цьому особливу увагу слід приділити останнім змінам у законодавстві, а саме – обмеженні рубок в пралісах, ялицево-букових насадженнях, об’єктах та територіях природно-заповідного фонду, в місцях гніздування птахів. Важливо врахувати проголошену переорієнтацію ведення лісового господарства в області на максимально можливе проведення вибіркових способів рубок, у тому числі рубок переформування, лісовідновних рубок, вибіркових рубок головного користування у місцях, де згідно чинного законодавства намічені суцільні рубки.

Начальник обласного управління Руслан Осташук зауважив, що проблемним питанням минулих лісовпорядкувань була якість робіт, а саме помилки при визначенні запасів насаджень, складу деревостану, невідповідність матеріалів інструментальної зйомки планшетам.

«При лісовпорядкуванні необхідно поновити в натурі та погодити окружні межі підприємств, погодити площі з сільськими (селищними, міськими) радами, виправити усі невідповідності, які проявились у публічній кадастровій карті»,  наголосив Руслан Осташук.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

DSC 8639

DSC 5269

DSC 5245

DSC 5241

DSC 5233

DSC 5212

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg