Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 02 травня 2018 13:39

Лісівники Гринявського лісгоспу озеленили територію Свято-Пантелеймонівського чоловічого монастиря

Нещодавно представники Гринявського лісгоспу на чолі з директором Романом Стефанюком та разом з студентами Вишнянського коледжу Львівського НАУ озеленювали територію Свято-Пантелеймонівського Велико-Білинськогно чоловічого монастиря Самбірського району Львівської області. Студенти разом з лісівниками висадили понад 400 саджанців ялиці та ялини.

Перші літописні згадки про даний монастир датуються 1442-1446 рр. Але можна припустити, що насправді обитель заснували раніше – в XII-XIII ст. – адже саме тоді (після захоплення та розграбування Києва монголо-татарами) православні монахи втікали на Західну Україну, де ставили нові монастирі. За історичними даними, власне на цьому місці, поблизу с. Велика Білина, Самбірського району, монастир заснували два вцілілі ченці з Києво-Печерської лаври. У 1812 році монастир закрили.

30 травня 2010 року на возі селяни привезли сюди важкий дубовий хрест, який постав на місці, яке тепер знають, як Свято-Пантелеймонівський монастир.

Єпископ Геронтій, який є настоятелем монастиря з 2014 року, щиро подякував усім за озеленення території. «Сподіваємося, що згодом молодий ліс прикрашатиме монастир, а прихожани зможуть тут відпочивати і заряджатися позитивною енергією»,  відзначив настоятель.

За матеріалами Гринявського лісгоспу

 

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg