Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Четвер, 26 квітня 2018 14:56

На Коломийщині лісівники та пожежники провели навчання з гасіння лісових пожеж

26 квітня в урочищі «Велика Кам’янка», що знаходиться на території ДП «Коломийське лісове господарство», відбулися тактико-спеціальні навчання з ліквідації лісової пожежі.

Лісівники та рятувальники вiдпрацьовували взаємодiю мiж пожежно-рятувальними пiдроздiлами гарнiзону та спецслужбами району, а також перевiряли оперативну готовність особового складу та пожежно-рятувальної техніки та працівників лісового господарства до дій у випадку виникнення пожеж у природних екосистемах.

За тактичним задумом навчань, внаслідок необережного поводження відпочивальників з вогнем у лісі зайнялася суха трава на площі 1 000 кв.м. Внаслідок швидкого розповсюдження вогню виникла загроза поширення пожежі в напрямку населеного пункту.

Майстер лісу повідомляє чергового ДП «Коломийське лісове господарство» та лісничого Шепарівського лісництва про виникнення пожежі. Черговий інформує керівництво лісгоспу, здійснює оповіщення працівників для підготовки засобів пожежогасіння та працівників ДСНС про виникнення пожежі.

Внаслідок посилення вітру відбулося загорання хмизу та виникла низова пожежа в лісовому масиві на площі 100 кв.м. Керівництво Коломийського лісгоспу проводить розвідку місця пожежі, визначає вирішальний напрямок, до місця пожежі викликає спеціальні служби взаємодії та трактор з плугом для відорювання, а також пожежно-сторожову охорону держлісгоспу, пожежний модуль з мотопомпою.

Площа пожежі сухої трави збільшується до 1000 кв.м, розповсюджується у напрямку с. Годи-Добровідка. Черговий Коломийського лісгоспу повідомляє старосту с. Годи-Добровідка та В. Кам’янка щодо залучення добровільної пожежної дружини (ДПД) з підручними засобами пожежогасіння (мухобійками, граблями, лопатами). До місця пожежі прибувають члени ДПД с. Годи-Добровідка. Вони створюють резерв для запобігання розповсюдження пожежі з півночі підручними засобами пожежогасіння.

За кілька хвилин на місці виклику створюється оперативний штаб. Завдяки спільним зусиллям лісівників та рятувальників пожежу ліквідовано.

Начальник відділу охорони, захисту лісу і мисливства Івано-Франківського ОУЛМГ Роман Поціхович після завершення навчань підсумував, що лісогосподарськими підприємствами управління розробляються мобілізаційно-оперативні плани гасіння лісових пожеж, які погоджуються з пожежно-рятувальними підрозділами. Щороку лісгоспами здійснюється будівництво нових лісових доріг у раніше недоступні масиви та ремонт існуючих доріг протипожежного призначення. В усіх лісництвах управління облаштовано пункти зосередження протипожежного інвентаря та засоби пожежогасіння. Щороку лісгоспами проводяться спільні з підрозділами ДСНС навчання з відпрацювання сил і засобів для ліквідації можливих пожеж.

Ігор Вацик, начальник Коломийського МРВ УДСНС, зазначив, що мета навчань досягнута, всі задіяні сили та засоби спрацювали злагоджено.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

 

DSC 3799

 

DSC 7626

DSC 8279

 

DSC 8204

 

DSC 7996

DSC 7614

DSC 7676

 

DSC 7701

 

DSC 7731

 

DSC 7753

 

DSC 7759

 

DSC 7854

 

DSC 7930

 

DSC 7947

 

DSC 8098

 

DSC 8149

 

 

 

DSC 8245

DSC 8255

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg