Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 26 березня 2018 12:50

В Івано-Франківському управлінні обговорили епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та африканської чуми свиней

26 березня в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

Участь у заході взяли перший заступник голови ОДА Марія Савка, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук, начальник головного управління Держпродспоживслужби в області Роман Гурський, голови та заступники голів державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністрацій та виконкомах міських рад міст обласного значення, представники управління лісового та мисливського господарства, а також керівники заповідних територій області.

Присутні обговорили епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та африканської чуми свиней на території області. Про проведення заходів щодо підтримання оптимальних розмірів популяції лисиць та дикого кабана розповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії головного управління Держпродспоживслужби в області Степан Белей. Зокрема він доповів про організацію заходів щодо профілактики сказу серед домашніх тварин та африканської чуми свиней.

Завідувач сектору мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Геннадій Мельничук поінформував про організацію проведення полювання у мисливському сезоні 2018-2019 роках. Також розповів про заходи щодо зниження чисельності диких кабанів та лисиць, забезпечення проведення лабораторного моніторингу у дикій фауні на території області.

"Згідно лімітів добування копитних тварин в мисливському сезоні 2017-2018 рр., ліміт добування кабана по області складав 422 голі. Користувачами мисливських угідь області реалізовано 400 ліцензій на кабана, при цьому добуто 144 гол. Відсоток добування по кабану склав 34%, тобто лише кожна третя ліцензія виявилася результативною. Загалом в лабораторії ветеринарної медицини направлено на діагностику АЧС матеріалу від 139 голів кабана, що становить 97% від усіх добутих тварин. Крім патматеріалу від добутих тварин, також здавалися проби від вольєрних кабанів та кількох загиблих особин, що були виявлені в угіддях", - зазначив Геннадій Мельничук.

Зазначалося, що дотримання всіх екологічних норм є надзвичайно важливим, адже саме вони в подальшому впливають на розвиток та збереження флори і фауни області.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

IMG 0496

IMG 0497

IMG 0498

IMG 0499

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg