Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 21 березня 2018 10:03

21 березня – Міжнародний день лісів

 

21 березня – Міжнародний день лісів.

Івано-Франківська область є однією з найбільш лісистих в Україні.

Лісове господарство Прикарпаття забезпечує потреби населення і промисловості в деревині та продукції побічного користування, виконує природо-охоронні та рекреаційні функції.

Ліси на території області розміщені нерівномірно і знаходяться в основному в гірських умовах (73% лісів області гірські).

Площа земель лісогосподарського призначення, складає понад 600 тис. га. Із них 467,7 тис.га надані 17 підприємствам, підвідомчих Івано-Франківському ОУЛМГ, яке підпорядковане Держлісагентству України.

У підпорядкуванні державних лісогосподарських підприємств знаходиться 322 територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 63,6 тис. га.

За 10-річний період вікова структура насаджень покращилася: частка середньовікових насаджень зросла на 2%, пристигаючих – на 3%, стиглих та перестійних – на 7%. Загальний запас деревини складає 118,8 млн м³ і зріс на 8,0 млн м³.

За останні 10 років у лісгоспах зросла частка основних лісоутворюючих порід – бука лісового на 1% та ялиці білої на 1%. Частка ялини європейської зменшилася на 3% через всихання ялинників та заміну їх корінними деревостанами інших цінних порід.

Відповідно до вимог Лісової Опікунської Ради (FSС) сертифіковано 8 лісогосподарських підприємств підпорядкованих Івано-Франківському ОУЛМГ.

Щорічно лісогосподарськими підприємствами управління проводиться відтворення лісів на площі понад 3 тис. га (60% за рахунок природного відновлення).

Щорічно на 25 постійних розсадниках вирощується понад 5 млн шт. стандартного садивного матеріалу лісових порід та 148 тис. шт. декоративних порід.

Функціонує 3,2 тис. га об’єктів постійної лісонасіннєвої бази (лісових ділянок, плантацій, генетичних резерватів ) для отримання якісного насіння.

Розрахункова лісосіка головного користування в лісовому фонді лісгоспів складає 563 тис. куб. м, яка щороку освоюється на 80%. Обсяг рубок формування та оздоровлення лісів по області близько 500 тис. куб. м.

Державні лісогосподарські підприємства щорічно заготовляють близько 960 млн. м3 ліквідної деревини. Об’єм заготовленої лісгоспами деревини складає 68% від приросту (в Австрії, Угорщині, Швеції, Швейцарії – від 50 до 80%). За висновками зарубіжних експертів світового банку розмір лісокористування без збитків для природи можна подвоїти.

За період роботи держлісгоспів Івано-Франківського управління збільшено заготівлю деревини вибірковими та поступовими рубками головного користування з 44% до 59% по площі.

Щорічно здійснюється ліквідація захаращеності на площі 1,0 тис. га, облаштовуються мінералізовані смуги (90 км) та протипожежні розриви (10 км). На площі більше 8 тис. га розробляються хворі та пошкоджені насадження.

В лісовій охороні працює понад 1 тис. осіб.

На підприємствах Івано-Франківського ОУЛМГ запроваджено електронний облік деревини, що попереджає незаконний обіг сировини, а також забезпечує своєчасне, якісне та достовірне відображення руху лісопродукції на виробництві.

За період 2007-2017 роки підвідомчими підприємствами Івано-Франківського ОУЛМГ збудовано 474 км лісових автомобільних доріг.

У мисливських угіддях лісових господарств обліковано 80 особин ведмедя, 60 особин рисі, 18 лісових котів, 911 оленів благородних, 2 184 козулі, 779 кабанів та ін.

На території державних лісогосподарських підприємств облаштовано понад 300 рекреаційних місць, де одночасно може відпочивати понад 3 тис. туристів.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg