Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 20 березня 2018 12:50

«Червона книга Івано-Франківської області». Лелека чорний

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства продовжує ознайомлювати прикарпатців з червонокнижними видами.

Ряд Лелекоподібні - Ciconiiformes

Родина Лелекові - Ciconiidae

Регіональна категорія охорони. Відносно благополучний вид(LC).

Поширення. Спорадично на всій території. Основна кількість знахідок відома для Передкарпаття. У гори проникає річковими долинами до висоти 1000 м н.р.м.

Місця перебування. Старі високостовбурні ліси з порівняно густим підліском, розташовані неподалік від заболочених ділянок, вологих луків і річкових долин.

Особливості біології. Гніздовий, перелітний птах. Весняна міграція триває із другої половини березня і майже до кінця квітня. У кладці 2-6 яєць, які з`являються у квітні травні. Насиджують самка і самець протягом 32-34 діб. У двомісячному віці пташенята покидають гніздо. Осіння міграція триває із другої половини серпня і майже до кінця жовтня.

Сучасний стан популяцій. У регіоні гніздиться більше 10 пар. Відмічена деяка тенденція до зростання чисельності.

Фактори загрози. Деградація гніздових біотопів, збіднення кормової бази, турбування птахів протягом репродуктивного періоду під час проведення рубок й інших лісогосподарських робіт.

Заходи охорони. Необхідно провести детальне обстеження типових місць перебування й організувати довкола існуючих гнізд спеціальні охоронні зони. Чорний лелека занесений до Червоної книги України (рідкісний вид). Охороняється в Карпатському НПП, НПП «Гуцульщина», НПП «Верховинський», Галицькому НПП.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття», який втілює ГО «Еко-Галич» за сприяння Посольства Фінляндії в Україні.


Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg