Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Четвер, 15 березня 2018 13:19

Лісові господарства Прикарпаття готуються до прильоту птахів

З приходом весни на Прикарпаття повертаються з теплих країв птахи. Пам'ятаючи про те, що в цю пору року пернатим друзям не вистачає корму та місця для укриття, багато людей вивішують на деревах шпаківні.

Шпаківні здавна використовувались, як спосіб оселити птахів у молодих лісах та садках, для боротьби з шкідниками. У шпаківні можуть оселятись не тільки шпаки, а й стрижі, синиці, ластівки, мухоловки, сови, горобці, дятли і навіть білки.

Відомо, що птахи, які живуть поруч, надають неоціненну допомогу садівникам у боротьбі з комахами-шкідниками. До прикладу, один виводок шпаків за 5 днів може з'їсти близько 1000 травневих жуків та їх личинок!

Звичайно, лісівники також використовують такий метод боротьби зі шкідниками та допомагають птахам у лісі. Тому з приходом весни та потеплінням працівники Гринявського лісового господарства почали розвішували «пташині будиночки» на деревах. Всього лісники виготовили понад 120 шпаківень. Розвішувати їх будуть у кожному лісництві.

Розміщувати шпаківню в лісі потрібно у захищеному місці на висоті 4 - 5 м над землею так, щоб опівдні її добре обігрівало сонце.

Лісівники закликають всіх охочих приєднатися до зустрічі пернатих з теплих країв і власноруч виготовити помешкання для птахів. А пернаті за домівку господарю віддячать захистом урожаю від шкідників.

За матеріалами прес-служби Гринявського лісгоспу

shpakivnja51

shpakivnja6

shpakivnja311

shpakivnja21

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg