Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Субота, 03 березня 2018 13:13

3 березня – Міжнародний день дикої природи

3 березня 1973 року було прийнято Конвенцію, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни, відому як СІТЕС. Під міжнародною охороною сьогодні знаходиться близько 5 600 видів тварин і більше 30 тисяч видів рослин.

   Учасниками Конвенції є 180 держав, серед яких і Україна.    Всі держави учасники Конвенції визнають важливість міжнародного співробітництва, яке буде сприяти захисту від надмірної експлуатації диких тварин та рослин в міжнародній торгівлі. Об’єктами регулювання конвенції є не тільки живі тварини та рослини, а також і загиблі.

   Метою Конвенції є гарантування, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не буде створювати загрози їх виживанню. Під торгівлею – розуміють експорт, реекспорт, імпорт, та інтродукцію з моря. Дія Конвенції поширюється не лише на цілих тварин, а й на їх частини, та похідні від них, які легко можуть бути впізнані. Також це можуть бути особисті предмети або предмети домашнього вжитку (хутрові речі, сувенірні вироби), ідентифіковані як частина об’єктів.

Україна взяла на себе низку міжнародних зобов’язань в екологічній сфері. А саме, забезпечення виконання Конвенції про міжнародні торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення. Вказані дії насамперед орієнтовані на ліквідацію міжнародних ринків об’єктів тваринного та рослинного світу, що з різних причин ставлять їх під загрозу зникнення.

   Україна приєдналась до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою зникнення, 14 травня 1999 року.

   Захищати диких тварин може кожен з нас.

лисиця

Цікаво про тварин

Китове молоко жирніше від людського в 10 разів. Молоко китів надпоживне, адже за день китиня набирає до 90 кілограмів!

Як птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт? Виявляється, для орієнтації птахи використовують «вбудовані» матір'ю-природою феромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються по магнітних полях планети. Крім того голуби, наприклад, здатні запам'ятовувати прикметні особливості на землі, по яких і орієнтуються.

Взимку для бобрів в добі 29 годин. Коли настає зима, бобри стають справжніми «домосідами», адже вони зовсім не виходять зі своїх темних нір, що складаються з мулу і дерева. У теплу пору року ці нічні тварини виходять з житла із заходом сонця, а приходять зі світанком. Проте в темних норах взимку у бобрів збивається добовий режим, і для них в добі «вміщається» 29 годин.

Кроти зовсім не сліпі. Дослідження останніх років спростували існуючу думку про те, що кроти сліпі, оскільки живуть під землею. Насправді, у кротів досить гострий, хоча і обмежений, зір. А побачене кротом світло, служить знаком небезпеки, адже проникнення світла для нього означає не що інше, як те, що в нору проник хижак.

Навіщо їжаку яблука? Малюнки та постановні фото їжаків, які несуть на своїх колючках яблука, відомі всім. А ось знайти реальну фотографію такого їжака важко. Зворушливий міф про їжачка, який запасає яблука та гриби своїм дітям, породив Пліній Старший. За його словами, їжак вміє «обдумано» чіпляти на себе виноградні ягоди, а в деяких випадках і яблука. Насправді їжак фізично не здатний кататися на спині, протикаючи при цьому плоди. Більше того, більшість їжаків не цікавляться яблуками. При зустрічі з їжаком його слід пригощати не молоком і фруктами, а дощовими хробаками, пташиними яйцями та м'ясними консервами для собак. Однак молоді їжаки не проти зазирнути у сад і поласувати виноградом та перезрілими сливами. При цьому їм на спини цілком може впасти декілька гнилих плодів і зачепитися за голки.

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg