Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 14 лютого 2018 13:33

Проблема нелегальних рубок вийшла на новий рівень, – Володимир Бондар

13 лютого у Львові відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. У ньому взяли участь народні депутати України, керівництво Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства екології та природних ресурсів, Державного агентства лісових ресурсів, представники місцевих органів влади, науковці та інші.

Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар наголосив, що у підпорядкуванні Державного агентства є лише 73% українських лісів, а 27% – підпорядковуються іншим міністерствам та структурам. В останніх не ведеться облік лісу. Дуже масштабною є проблема нелегальних рубок, яка останніми роками вийшла на новий рівень.

«Сьогодні ті, хто здійснюють нелегальні рубки – це не просто дядьки, які проживають у селі – це організовані люди зі зброєю у руках. Вони із приладами нічного бачення здійснюють незаконну вирубку лісів України. Ми не можемо ефективно протистояти цьому та належним чином реагувати. Адже не є добре розроблена та організована державна лісова охорона. У більшості випадків, коли вдається вилучити вирубаний ліс, то на другий день він все одно повертається до цих людей», – сказав Володимир Бондар.

Також чиновник наголосив, що потрібно удосконалити санітарні правила у лісах України. Адже відбувається стрімке висихання ялин у Карпатах та катастрофічне висихання у Поліській зоні соснових насаджень. Понад сто тисяч гектарів лісу на Поліссі всихає, а це більше 8 мільйонів кубів лісу (щороку вирубується в Україні близько 18 млн кубів на рік).

Через неналежну правову базу та відсутність фінансування Держлісагентство не може запобігти цим негараздам. Тому впродовж чотирьох місяців, агентство спільно із науковцями розробляли план виходу із кризи у лісовому господарстві.

Лісове господарство України повинно базуватися на таких принципах:

  • ліси не можуть бути приватизовані, надані у концесію та оренду;
  • потрібно організувати ринки деревини в Україні згідно з міжнародними стандартами та договорами;
  • віднести лісове господарство до пріоритетних галузей економіки;
  • зберегти державну структуру управління лісових господарств;
  • визначити складові лісового господарства;
  • лісове господарство є і має бути багатофункціональним.

Чи відбудуться зміни, залежить від узгоджених дій Верховної Ради та Кабміну.

DSC 3482

DSC 3484

DSC 3499

DSC 3504

DSC 3514

DSC 3537

DSC 3542

 

 

DSC 3576

DSC 3589

DSC 3476

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg