Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 26 січня 2018 11:29

Державне агентство лісових ресурсів доручило посилити контроль за роботою рейдових бригад

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час колегії зазначив, що в цілому рейдові бригади працюють добре, але не завжди ефективно. Тому з метою посилення контролю за роботою рейдових бригад щодо попередження незаконних рубок, відстеження їх пересування та оперативного виявлення правопорушників у лісі у 2018 році Держлісагентство доручило встановити GPS-трекери на автомобілі державної лісової охорони.

«За 2017 рік обсяг незаконних рубок склав трохи більше 26 тис. куб. метрів, кількість випадків – 7 тисяч. Сума заподіяної шкоди склала 157,5 млн грн. Однак, варто зазначити, що у порівнянні з 2016 роком обсяг незаконних рубок зменшився на 1,7 тис. куб. метрів», – зауважив Володимир Бондар.

За його словами, найбільші обсяги незаконних рубок виявлені в лісах Рівненської (3,1 тис. куб. м), Херсонської (2,7 тис. куб. м), Львівської (2,4 тис. куб. м), Харківської (2,2 тис. куб. м), Закарпатської (2,1 тис. куб. м) та Житомирської (1,8 тис. куб. м) областей.

«Звертаюся до начальників обласних управлінь та директорів лісгоспів: питання боротьби з незаконними рубками стоїть на контролі у керівництва держави, тому цю роботу необхідно забезпечити на належному рівні. В іншому випадку, Держлісагентство прийматиме відповідні організаційні рішення», – наголосив заступник Голови відомства.

Окрім того, Володимир Бондар звернув увагу на те, що значно зросла частка незаконних рубок, скоєних невстановленими особами.

«Найбільший такий відсоток у південних та східних областях України. У Миколаївській, Запорізькій, Херсонській та Донецькій областях він складає 93-98%. Це можна пояснити тим, що у зв’язку з відсутністю державного фінансування немає коштів на утримання необхідного штату працівників державної лісової охорони, – наголосив заступник голови Держлісагентства. – Однак, є декілька західних областей, в яких частка незаконних рубок, скоєних невстановленими лісопорушниками, також більше 70%. Це говорить про не зовсім задовільну роботу та відсутність співпраці з правоохоронними органами. Тому необхідно посилити оперативну роботу відомчих рейдових бригад з охорони лісів за участю працівників поліції та природоохоронців».

За матеріалами Держлісагентства

 88

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg