Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 29 листопада 2017 09:19

Що треба знати водіям про можливе зіткнення авто з дикими тваринами

ДТП, яке призвело до загибелі диких тварин, кваліфікується як браконьєрство, якщо водій був попереджений про їхню міграцію дорожнім знаком.

Дикі тварини (як і свійські) офіційно не вважаються учасниками дорожнього руху. Але вони також використовують автотраси для свого пересування, перетинаючи їх при міграції. Тому спричинюють ДТП, почасти з трагічними наслідками.

Основна небезпека в тому, що тварина зненацька вибігає на дорогу і водій може побачити її буквально в останню секунду навіть вдень, не кажучи вже про темну пору доби. Тож водіям потрібно зараз бути особливо пильними на дорогах, найперше поруч з лісовими масивами.

Зазначимо, що лише при наявності такого дорожнього знаку, коли водій попереджений про міграцію лісових звірів на конкретній ділянці траси загального користування, ДТП, яке призвело до загибелі тварини, кваліфікується з боку водія як браконьєрство, тобто незаконне добування дичини, відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання». У такому випадку водій зобов’язаний сплатити державі штраф та відшкодувати збитки, завдані унаслідок порушення чинного законодавства та нанесення шкоди тваринному світу.

При відсутності такого дорожнього знаку на дорозі загального значення, відповідна норма закону до водія не застосовується. Наголосимо, це не стосується доріг інших категорій: лісових, польових, відомчих, на приватних територіях.

Водії та інші учасники дорожнього руху повинні також знати, що загибла на дорозі дика тварина не є безхазяйною, вона належить користувачу мисливських угідь. Ніхто не має права вилучати її з місця пригоди, забирати собі як своєрідний трофей, бо це вважається заволодінням чужим майном. Про таке ДТП потрібно повідомити Національну поліцію, а співробітники поліції повідомлять користувача угідь за місцем пригоди.

Користувач мисливських угідь має також право на відшкодування збитків своєму мисливському господарству. У такому випадку кілограм дичини (у туші) обраховується за найвищою ринковою вартістю м'ясної продукції, що склалася на даний момент.

Самовільне вилучення туші збитої на дорозі тварини є ще й порушенням ветеринарного законодавства, адже м'ясо дикого кабана має бути обов’язково лабораторно досліджене на вірус африканської чуми.

ДТП за участі диких тварин не така вже й рідкість, тому водії повинні пам’ятати про ймовірну небезпеку і бути особливо уважними на дорогах поблизу лісу.

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg