Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 25 жовтня 2017 13:30

В Осмолодському лісгоспі проводиться планова заготівля деревини

24 жовтня, голова правління Івано-Франківської міської Асоціації учасників АТО Василь Андріїв оприлюднив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook фотоматеріали, що зображують ділянку Дарівського лісництва Осмолодського лісгоспу, та висловив власне бачення стосовно ситуації.

Фахівці Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства невідкладно відреагували, здійснивши перевірку оприлюднених матеріалів, та зобов’язали відповідальних осіб  ДП «Осмолодський лісгосп» надати пояснення.

В результаті перевірки було встановлено, що згадані у зверненні рубки – це прохідна рубка (кв.25 вид.3 Дарівського лісництва), санітарно-вибіркові рубки (кв.32 вид.18,20,21, кв.32 вид.20, 21 Різарнянського лісництва) та лісовідновна рубка (кв.8 вид.11 Різарнянського лісництва), що проводились планово у відповідності до виписаних згідно чинного законодавства лісорубних квитків на підставі актів лісопатологічних обстежень, планів санітарно-оздоровчих заходів, матеріалів лісовпорядкування та погоджених в установленому порядку фондів рубок.

Повідомляємо, що згідно діючих правил рубці підлягають дерева будь-якого віку (від молодняків – освітлення і прочищення, середньовікових – прорідження, до пристигаючих – прохідні рубки і стиглих – рубки головного користування та лісовідновні рубки). Усі ділянки, що підлягають вирубці намічені матеріалами лісовпорядкування Львівською державною лісовпорядною експедицією, погоджені Міністерством екології (лісовідновні рубки), рубаються по стану (санітарні рубки) або у віці стиглості. У природно-заповідному фонді (в даному випадку - заповідник Горгани та його охоронна зона) рубки не проводяться.

Стосовно віднесення деревини до категорії «ділова» повідомляємо, що віднесення деревини до категорії «ділова» регламентовано ДСТУ. Чинним законодавством заборонена заготівля цільового сортименту, заготовляється як ділова, так і дров`яна деревина.

Коментуючи оприлюднені матеріали, Василь Андріїв зазначив, що деревину везуть по «розбитій вщент дорозі».

Наголошуємо, на фото зафіксовано «лісові» дороги, які не мають асфальтного покриття, адже призначені для руху великогабаритних та великовагових транспортних засобів. Прокладанням та обслуговуванням даної дороги займається держлісгосп за власні кошти.

Вцілому, підприємствами обласного управління лісового та мисливського господарства за дев'ять місяців роботи у 2017 році збудовано та відремонтовано 53 км земляного полотна та облаштовано дорожнім одягом 38 км доріг.

на головну

 

осмолода

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg