Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 02 жовтня 2017 07:45

На нараді під головуванням Президента України представлено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства

 

Під головуванням Президента України Петра Порошенка в Івано-Франківську відбулась нарада з питань удосконалення державної політики у сфері лісового та мисливського господарства.

Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар повідомив, що лісова галузь потребує системних змін і Держлісагентством проявлено ініціативу та розроблено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року.

«Проект розроблено за участю представників Громадської ради, у тому числі як екологів, так і представників деревообробної промисловості, міжнародних експертів у лісовому господарстві. Таким чином, враховано точку зору різних зацікавлених сторін», - розповідає Володимир Бондар.

У проекті Стратегії представлено нову державну систему фінансово-економічного забезпечення ведення лісового господарства – утворення Лісового фінансового фонду.

Створення фонду дасть можливість своєчасно протидіяти спалахам шкідників і хвороб лісу, незаконним рубкам; попереджати стихійні лиха та їх наслідки; попереджати стихійні лиха та їх наслідки; вести збалансоване лісове господарство на Півдні та Сході; провести лісову інвентаризацію та облік; займатися насіннєвою справою та вирощуванням посадкового матеріалу. На нараді Петро Порошенко підтримав запропоновану ідею та дав доручення разом Міністерством фінансів опрацювати зазначене питання.

«Нам закидають, що функції контролю та господарської діяльності сконцентровані в одній установі. Ми закладаємо принцип розділення функцій управління – господарювання та контролю.

Лісівники мають займатися вирощуванням лісу та його охороною, - наголошує Володимир Бондар. - У той же час, лісові інспектори Держлісагентства будуть фахово здійснювати функцію відомчого контролю за додержанням лісового господарства. Ми заклали абсолютно нові методи ведення лісового господарства. Вони відповідають європейським стандартам. Серед іншого – перехід від суцільних рубок до поступових і вибіркових».

Як було зазначено на нараді, у разі схвалення Стратегії вдасться:

• забезпечити сталий розвиток лісового господарства у повній відповідності до міжнародних зобов’язань України;

• створити дієву систему управління та контролю;

• забезпечити належне створення нових лісів та зберегти біорізноманіття;

• врегулювати ринок деревини та створити нові робочі місця;

• залучити  інвестиції у лісову галузь.

 

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

DSC 9023

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg