Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 29 вересня 2017 10:23

«Незаконні рубки», які знайшла співачка Руслана Лижичко, виявилися вітровалом

«Частина лісу Озернянського лісництва Ворохтянського лісгоспу стала жертвою суцільного вітровалу і вітролому. Таких випадків у Карпатах дуже багато. І це дійсно велика біда. Лише у цьому році через негоду було пошкоджено 9,2 тисячі га лісу, це майже 460 тисяч кубометрів деревини», - про це повідомила Голова Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич, коментуючи заяву співачки Руслани Лижичко, яка оприлюднила відеоматеріали з лісової зони на автошляху Р 24, що в Яремчанському районі Івано-Франківської області.

Як уже повідомляло Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, у Ворохтянському лісгоспі 29 червня негода пошкодила насадження на площі 212 гектарів (14 100куб.м). З них на площі 12 гектарів пройшлись суцільні вітровали. 

На матеріалах, оприлюднених Русланою Лижичко, зображена, зокрема, одна з постраждалих від негоди ділянок, а саме у кварталі 8 Озернянського лісництва. Де згідно акту лісопатологічного обстеження рекомендовано провести суцільні санітарні рубки відповідно до лісорубного квитка №500745.

Слід додати, за підрахунками працівників лісової охорони, буревій, який прошов у червні, загалом пошкодив на Прикарпатті 681 гектар лісу, на яких росло близько 35 тисяч кубічних метрів деревини. До слова, передбачити таку стихію і зменшити її збитки та масштаби практично неможливо.

Обстеження усіх пошкоджених вітром ділянок проводилось комісійно за участю представників місцевої влади, лісогосподарських підприємств, лісопатологів, громадських активістів, екологів та працівників Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства. За результатами обстеження були прийняті рішення щодо проведення вибіркових чи суцільних рубок.

На ділянках, де лісові насадження знищені повністю, будуть створені нові лісові культури.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

ворохта 4

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg