Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 30 жовтня 2019 14:38

В Осмолодському лісгоспі відбулася виїзна виробнича нарада лісівників

29 жовтня на базі державного підприємства «Осмолодське лісове господарство» відбулася виїзна виробнича нарада Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Участь у ній взяли начальник Івано-Франківського управління Віктор Сахнюк, заступник голови Івано-Франківської обласної держадміністрації Василь Івасик, перший заступник голови Рожнятівської районної державної адміністрації Андрій Тринчук, голова Рожнятівської районної ради Василь Рибчак, керівники підвідомчих підприємств, начальники відділів обласного управління, лісівники Осмолодського лісгоспу.

Відкриваючи нараду, начальник обласного управління Віктор Сахнюк наголосив на важливості таких заходів, адже вони сприяють підвищенню ефективності ведення лісового господарства через ознайомлення та запровадження найкращих практик у різних напрямках використання лісових ресурсів. «Переконаний, що обмін досвідом між лісівниками сприяє розвитку лісового господарства загалом. В Осмолодських лісівників є чому повчитися. Сподіваюся, що керівники лісгоспів оцінять та переймуть багаторічний досвід ефективного господарювання на цьому підприємстві», – повідомив Віктор Сахнюк.

Нараду розпочали з відкриття архіву та їдальні для працівників лісгоспу. «У нас дуже багато документації, адже на підприємстві працює 320 працівників. Багато матеріалів повинно зберігатися досить довгий час, тому ми вирішити обладнати окреме приміщення для архіву. Поряд зробили їдальню для працівників», – розповів директор Осмолодського лісгоспу Олексій Фрик.

Далі учасники семінару ознайомилися з умовами зберігання та обслуговування лісовозної техніки.

У Сливківському лісництві провідний інженер з лісових культур Ірина Сенич ознайомила учасників наради з процесами вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. А начальник відділу охорони та захисту лісу продемонстрував протипожежну техніку.

Далі учасники наради переїхали до Осмолодського лісництва, де відкрили нове рекреаційне місце, а також ознайомилися з роботою лісопильної-деревообробної дільниці та соціально-побутовими умовами проживання працівників у робітничому гуртожитку.

Про історію створення у лісництві форельного господарства та процеси вирощування річкової форелі розповіла Галина Бойчук, начальник форельного господарства.

У Бистрицькому лісництві учасники наради оглянули облаштування проміжного складу, ознайомилися з технологічними процесами гірських лісозаготівель.

Процес проведення прохідної рубки в середньовіковому ялиновому насадженні на базі гужового транспорту демонстрували лісівники Різарнянського лісництва.

Закінчилася нарада демонстрацією елементів дорожньої інфраструктури та технологічних процесів дорожньо-ремонтних доріг у Дарівському лісництві.

«У 2007 році в Осмолодському лісгоспі було створено дорожно-будівельну дільницю. На сьогодні вона забезпечена екскаваторами, самоскидами, автогрейдерами, бульдозером та каменодробілкою, – розповів директор лісгоспу Олексій Фрик. – Наявність такого автопарку дала можливість з 2009 по 2019 рр. збудувати 57 км лісових автомобільних доріг, відремонтувати лісові дороги протяжністю 296 км, а також збудувати 12 мостів довжиною 156 метрів».

Підсумовуючи побачене, заступник голови Івано-Франківської ОДА Василь Івасик зауважив, що робота лісівників важлива як для збереження довкілля, так і для розвитку промисловості. «На прикладі, Осмолодського лісгоспу ми побачили як розвивається лісова галузь, як впроваджуються сучасні технології з вирощування лісу, заготівлі та переробки деревини.

Лісівники Франківщини роблять чимало корисних і необхідних для громад та держави справ. Їхні здобутки є основою економічної стабільності, запорукою екологічної та енергетичної безпеки регіону та держави в цілому», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Василь Івасик.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

DSC 1473

DSC 1536

DSC 1565

DSC 1648

DSC 1693

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg