Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 25 жовтня 2019 12:45

1 листопада в Україні запрацює система електронного обліку деревини

 

У заступника голови обласної державної адміністрації Василя Івасика за участі керівників національних природних парків Івано-Франківщини, представників державних підприємств лісового господарства, профільних структурних підрозділів ОДА, правоохоронних органів відбулася нарада з питань електронного обігу деревини.

Розпочинаючи зібрання, Василь Івасик проінформував присутніх, що відповідно до Указу Президента України № 511 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів» із першого листопада цього року запроваджується електронний облік деревини та забезпечення доступу до інформації про обіг деревини у форматі відкритих даних.

На виконання цього указу прийнято розпорядження обласної державної адміністрації від 26.09.2019 р. № 478 «Про заходи щодо охорони лісів та запровадження електронного обліку деревини на території області». Відповідно до документа з метою посилення контролю за охороною та використанням лісів Івано-Франківському обласному комунальному агролісогосподарському підприємству «Івано-Франківськоблагроліс», державному підприємству «Прикарпатський військовий лісгосп», державній організації «Резиденція Синьогора», національному природному парку «Гуцульщина», національному природному парку «Верховинський», Карпатському національному природному парку, Косівському районному підприємству «Райагроліс», Верховинському районному лісгоспу необхідно запровадити до 1 листопада 2019 року електронний облік деревини. Постійним лісокористувачам на території області з 1.11.2019 року облік продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки потрібно здійснювати із застосуванням електронного обліку.

У ході наради представники лісових підприємств Прикарпаття проінформували про стан справ щодо виконання згаданих нормативно-правових актів. Зокрема, запровадження електронного обліку на підприємствах та забезпечення спеціалістів, причетних до цього процесу, необхідним обладнанням.

Василь Івасик підкреслив, що під час селекторної наради, яку проводив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, наголошувалося, що з 1 листопада вивіз деревини без електронного обліку здійснюватися не буде. А якщо такі факти будуть, то це – порушення закону.

Акцентували увагу також на правильності оформлення документації. До уведення в дію закону України, яким буде врегульовано створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку з моменту її заготівлі до реалізації шляхом функціонування загальнообов'язкової для всіх постійних лісокористувачів єдиної державної системи електронного обліку деревини, рекомендовано постійним лісокористувачам використовувати Тимчасову інструкцію з електронного обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України, затверджену наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 27.06.2012 року № 202.

Із 1 листопада ситуація із перевезення деревини в області перебуватиме під пильним контролем правоохоронних органів.

«Кому потрібна методична допомога у даному напрямку діяльності, обласна державна адміністрація та її структурні підрозділи готові її надати, – зазначив В. Івасик, підводячи підсумки зустрічі. – Нам необхідно все зробити, щоб із першого листопада працювати згідно із указом Президента».

За матеріалами прес-служби Івано-Франківської ОДА

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg