Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 25 жовтня 2019 10:44

На Рогатинщині звалювальники лісу вправлялися у майстерності

 

Збирати урожай, який виростило не одне покоління лісівників, – це відповідальна місія звалювальника лісу. Саме від його вправності передусім залежить успішна робота всієї лісорубної бригади. Якісне розкряжування деревини – це більший вихід цінних сортиментів, а отже – раціональне й економічно ефективне використання лісового ресурсу. Аби підвищити професійну майстерність звалювальників й заодно підготувати їх до щорічних змагань у Рогатинському лісовому господарстві відбулись фахові навчання.

Вітаючи учасників головний інженер держпідприємства Ростислав Кузан зауважив, що такий захід покликаний не лише зміцнити кваліфікаційні навички рогатинських лісозаготівельників, а й підвищити престиж їхньої професії.

Перед початком навчань начальник відділу заготівлі і збуту Михайло Тихий роз’яснив учасникам вимоги до виконання кожного завдання, а провідний інженер по охороні праці Василь Гой нагадав правила з техніки безпеки. Відтак представники кожного з лісництв Рогатинського лісового господарства вправлялись у швидкості та точності звалювання дерев.

Опісля на виробничому майданчику Букачівського лісництва відбулись стендові тренування, що включали монтаж на швидкість ланцюга бензопили, обрізання сучків на колоді, точне розкряжування колоди та комбіноване розкряжування при ідеальному суміщенні верхнього і нижнього зрізу. Це ті операції, які лісозаготівельники на лісосіках виконують у своїй щоденній роботі, тож учасники впорались із ними вміло та оперативно. Найкращу майстерність проявив звалювальник лісу (лісоруб 6 розряду) Рогатинського лісництва Іван Луньов.

До слова, такі тренування заплановано проводити у ДП «Рогатинське лісове господарство» систематично, щоб відточити фахові навики звалювальників лісу, зокрема, вміння передбачити результат, враховувати кліматичні та погодні умови, сезонність й інші фактори.

За матеріалами прес-служби Рогатинського лісгоспу

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg