Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 18 жовтня 2019 12:45

Заготівля насіння з клонованих насаджень

 

Однією з умов створення стійких, продуктивних і довговічних насаджень є організація місцевої лісонасінневої бази. Адже здоровий ліс починається зі здорового насіння.

Цю істину вже давно за правило взяли лісівники ДП «Коломийський лісгосп», на території якого ще в середині 80-х рр. минулого століття, було закладено одну із перших в Україні клонових лісонасінневих плантацій (ЛНП). Це штучно створене насадження з висаджених за спеціально генетичною схемою рослин, що є вегетативним потомством плюсових дерев. Такі насадження використовуються для одержання сталих врожаїв покращеного, сортового, елітного та гібридного насіння.

Під час застосування сортового насіння продуктивність створюваних насаджень зростає на 20-25%. При цьому зменшується термін вирощування лісу на 15-20 років.

Загальна площа клонових насаджень Коломийського лісгоспу складає 30 гектарів. Тут ростуть як притаманні для Прикарпаття породи (ялина європейська, ялиця біла, модрина європейська), так й інтродуцент – псевдотсуга Мензіса (дугласія).

На території ДП «Коломийський лісгосп» є 74,9 га генетичних резерватів, 23 га постійних лісонасіннєвих ділянок та 22 плюсових дерева.

З 1995 року і практично щорічно, крім неврожайних років, що буває вкрай рідко, на території лісонасінневої плантації йде заготівля шишки, з якої отримується насіння з покращеними генетичними властивостями.

Навесні 2019 року лісівники заготовили 14 кг модрини європейської, яку одразу реалізували лісгоспам Франківщини. Загалом заготовлено 300 кг насіння шишки псевдотсуги Мензіса. Зібраний «врожай» відправлено на переробку до Львівського лісонасіннєвого центру. Також триває заготівля жолудя дуба звичайного. Останнім лісівники заготовлятимуть насіння модрини європейської. Насіння цього виду є стійким до заморозків, що дає змогу проводити заготівлю з пізньої осені аж до початку весни.

За матеріалами прес-служби Коломийського лісгоспу

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg