Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Понеділок, 14 жовтня 2019 16:48

Смартфони, планшети, ноутбуки, гіроборди…

Не повірите, але цим винахідливим сучасним молодіжним захопленням легко складає конкуренцію батечко Ліс. Можливо, спочатку в деяких юнаків та дівчат і виникає думка: «А що в ньому особливого?». Однак вже зовсім згодом вони розуміють, що ліс має у стократ більше сторінок, ніж Гугл, а за цікавістю з ним не позмагається жодна комп’ютерна гра. Підтверджують це вихованці шкільних лісництв Івано-Франківщини, які своє дозвілля присвячують відповідальній місії – піклуванню та вивченню лісу.

Перше шкільне лісництво на Прикарпатті було засноване півстоліття тому. Відтоді рік за роком формувались добрі традиції любові, пошани, відповідального ставлення до лісу з юних років. Аби їх відновити, начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк кожного місяця проводить наради з головними лісничими лісових господарств області, під час яких обговорюють досягнення у цьому напрямі та окреслюють прийдешні завдання: «Сьогодні увага до шкільних лісництв повинна стати пріоритетом в нашій роботі, - наголошує керівник. – Залучення молоді – це фундамент, без якого не вдасться забезпечити майбутнього лісів та лісової галузі. Шкільні лісництва дають найкращу змогу дітям безпосередньо пізнати усі тонкощі опіки про ліс, а лісівникам – виховати покоління екологічно свідомих громадян».

Яскравим прикладом цього є учні шкільного лісництва Сопівського ліцею. Тридцятеро юних лісівників працюють на закріпленій території площею 0,05 га в Сопівському лісництві Коломийсього держлісгоспу. Зокрема, висаджують саджанці лісових культур, проводять догляд за рослинами у шкілці, збирають насіння хвойних порід, лікарську сировину, заготовляють корм для зимової підгодівлі звірів.

Нещодавно досягнення сопівських природолюбів були високо оцінені на Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, де виступили учні Надія Кремер, Христина Томенко, Соломія Грицанюк, керівник Сопівського шкільного лісництва Любов П’ятковська та провідний інженер з охорони та захисту лісу ДП «Коломийський лісгосп» Олег Соколов.

Днями у Сопівському ліцеї їх урочисто вітали з успішною презентацією здобутків шкільного лісництва. Директор навчального закладу Любов Угринчук висловила подяку керівнику шкільного лісництва Любові П’ятковській та директору ДП «Коломийське лісове господарство» Василю Синітовичу, які дають змогу дітям долучитись до цікавих екологічних і природоохоронних заходів, розширити світогляд під час екскурсій, власноруч закладати нові ліси і вчитись доглядати за ними.

Директор держлісгоспу зауважив, що Коломийщина, де було засноване перше шкільне лісництво, й надалі відповідально продовжує цю традицію: «Успіху Сопівського шкільного лісництва передує чотири роки наполегливої праці учнів, керівника, лісівників державного лісового господарства. Втім найкращим результатом є навіть не високі нагороди, а те, що декілька випускників ліцею прагнуть продовжити цю місію й обирають професію лісівників».

Участь в шкільному лісництві – незабутня сторінка в житті юнаків і дівчат. Тож щоб доповнити палітру приємних емоцій начальник відділу лісового господарства Івано-Франківського обласного управління Олександр Марченко вручив дітям пам’ятні подарунки.

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg