Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Четвер, 19 вересня 2019 08:13

Ліс, історія та спорт: Як брошнівські лісівники «Тиждень лісу» відзначали

«Тиждень лісу» у Брошнівському лісгоспі розпочався з екскурсії учнів молодших класів та педагогів Погорілецької школи у базовий лісовий розсадник Грабівського лісництва.

Про вирощування та догляд за сіянцями та саджанцями присутнім розповідав помічник лісничого Василь Дичкевич.

20190906 102306 1024x768

20190906 102441 1024x768

20190906 103126 e1568356726169

Для учнів старших класів Дубівської школи лісівники організували цікаву мандрівку в урочище Князівське Дубівського лісництва. Помічник лісничого Михайло Кравців та старший майстер лісу Богдан Дутка провели екскурсію до пам’ятки природи «Павлівський камінь».

Місце цікаве групою скель, що розташовані в лісовому масиві на схилі гори Онеживата. «Павлівські камені» утворені пісковиками, мають форму вузької гряди заввишки 30 м. З вершин скель відкривається мальовнича панорама довколишніх гір.

«За легендою назва каменю походить від імені опришка Івана Павлівського. Кажуть, що він на неприступній скелі цілу ніч грав на скрипці, що допомогло Олексі Довбушу та побратимам втекти від польських шляхтичів. Ціною власного життя Іван врятував опришків»,  розповів Богдан Дудка.

«За іншою версією, з цього місця розпочалося запровадження християнства серед жителів Карпат. У язичницькі часи тут переховувався проповідник Павло, який охрестив багато місцевих жителів. Історики ж вважають, що у давнину цей камінь був капищем ранніх християн. Про це свідчить чашове заглиблення для жертовного вогню на вершині каменю та ряд ліній обабіч скелі»,  додав Михайло Кравців.

Цікаво, що при будівництві магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород чеські будівельники змінили його напрямок, щоб зберегти дивовижну скелю.

SAM 2673

SAM 2675

павлівський камінь 4

павлівський камінь

Завершити «Тиждень лісу» брошнівські лісівники вирішили спортивно. І на рекреаційному місці в урочищі «Конвалія» провели змагання між командами Рожнятівської та Брошнів-Осадської дитячо-юнацьких спортивних шкіл, під керівництвом наставників Ігоря Русака та Ігоря Гуцула. Право першої подачі м’яча доручили колишньому головному інженеру, спортсмену Івану Козаровському.

У запеклій боротьбі перемогли спортсменки Рожнятівської ДЮСШ. Обидві команди отримали призи – грамоти та м’ячі, а також ласощі. Кульмінаційним моментом зустрічі став матч між командою Рожнятівської ДЮСШ та працівниками лісгоспу. Позитивні емоції отримали як діти, так і дорослі, а перемогла дружба.

За матеріалами прес-служби Брошнівського лісгоспу

Читайте також: 

Карпати в мініатюрі та дикі звірі: Лісівничі заходи з нагоди професійного свята

Ліс, історія та спорт: Як брошнівські лісівники «Тиждень лісу» відзначали

Диво-дерево та розмова про ліс: Лісівники Опілля навчали дітей любити ліс

Ліс, муфлони та форель: Чим дивували дітей лісівники Осмолодського лісгоспу

«Лісівничий тиждень» у Вигодському лісгоспі

Квест, вихід на полонину та нове приміщення шкільного лісництва: «Тиждень лісу» у Солотвинському лісгоспі

Саджанці, синичники, сіноплетіння: В Івано-Франківську вдруге відбулося «Свято лісу»

На Верховинщині відкрили нову контору Грамотнянського лісництва

101

102

103

104

105

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg