Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Вівторок, 10 вересня 2019 08:23

Михайло Куца – лісівник-новатор, фанат своєї справи

 

Куди ми звертаємося, якщо потрібно щось дізнатися? До книг або ж інтернету. Проте їхні відповіді часто є однобокими і далекими від реальної практики. То чи існує альтернатива у здобутті наших знань?

Так, звичайно, це – люди.

Люди, котрі прожили не один десяток років і можуть поділитися неоціненним скарбом – своїм здобутим досвідом. Зокрема, мовиться про працівників-ветеранів лісової галузі, які присвятили себе охороні щедрот природи. На жаль, людське життя занадто коротке, тож багато чиїми напрацюваннями у лісовому господарстві гордимося вже без них. Однак є лісівники, які, незважаючи на свій поважний вік, і досі дають поради молодим, приходять у лісництва чи лісгоспи, аби поділитися своїми знаннями і допомогти добрим словом.

Тому з нагоди прийдешнього Дня працівника лісового господарства у Рогатинському лісгоспі вирішили розповісти про ветеранів підприємства.

Першим з них став справжній новатор та фанат своєї справи Михайло Михайлович Куца.

Створювати і дбати

Михайло Михайлович присвятив лісовій галузі сорок років життя. Здобувши освіту у Сторожинецькому лісовому технікумі та Львівському лісотехнічному інституті, працював помічником лісничого Букачівського лісництва, а пізніше, у 1976 році, очолив його. Проявив себе завзятим керівником, відтак був директором Рогатинського та Галицького держлісгоспів, з 2000 р. – знову повернувся працювати у Букачівці.

Впродовж двох десятків років, поки Михайло Михайлович стояв «при кермі» Букачівського лісництва, воно жодного разу не зменшувало обсягів лісовідновлення, заготівлі деревини. Тут щовесни лісові посадки розширювали на сто і більше гектарів (здебільшого технічно цінними та швидкоростучими породами дерев), а на переробку в лісокомбінатівські цехи відправляли по п’ять тисяч кубометрів цінної букової сировини.

Михайло Куца разом зі своїми помічниками – лісниками, лісокультурницями – заклав у Букачівцях розсадник, де вирощували сіянці дуба, бука, а також модрини. Створив велике підсобне господарство, на якому вирощували 500 кролів, із пасік у торгову мережу відправляли по 800 кілограмів меду, заготовляли близько 60 тонн березового соку, на кількасот карбованців – товари ширвжитку.

До місцевих лісових урочищ під керівництвом лісничого прокладено понад 40 кілометрів ґрунтових та гравійних доріг, у селах Тенетники, Журавенка облаштовано лісові кордони, 4,5-гектарне ставкове господарство, створено 30-гектарний вольєр для відтворення диких свиней, а в урочищі «Журавенка» на площі 40 гектарів – заказник місцевого значення.

Залишити слід

Великий досвід та лісівничі навики М.М.Куца впродовж багатьох років передавав членам шкільного лісництва, що діяло при Васючинській школі. Хлопці та дівчата під його керівництвом заклали розсадник на 0,07 га, озеленили чотири кілометри дороги, допомагали лісівникам доглядати за розсадниками, заготовляли насіння ясенів, жолуді, а їхні добрі справи неодноразово були відзначені на обласних та республіканських конкурсах.

Любов до лісу та опіку отчими лісами Михайло Михайлович Куца передав сину Івану, який з 2010 року очолив рідне Букачівське лісництво.

За матеріалами прес-служби Рогатинського лісгоспу

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg