Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 04 вересня 2019 15:30

Єдина державна система електронного обліку дозволяє відстежувати походження деревини від моменту заготівлі до реалізації кінцевому споживачу, - Віктор Сахнюк

 

На виконання Указу Президента України Володимира Зеленського від 09.07.2019 року № 511 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», з метою збереження лісів та забезпечення раціонального використання лісових ресурсів, протидії незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини під керівництвом голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля відбулася нарада.

Участь у її роботі взяли начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, керівники лісогосподарських підприємств, а також начальники управління екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції Карпатського округу та правоохоронних структур.

У рамках зустрічі йшлося про посилення заходів контролю за використанням та охороною лісів з метою протидії незаконним рубкам та запровадження електронного обліку деревини у формі відкритих даних.

У виступі начальник Івано-Франківського управління Віктор Сахнюк зазначив, що 6-річна практика показує, що єдина державна система електронного обліку дозволяє державі відстежувати походження деревини від моменту заготівлі до реалізації кінцевому споживачу, що унеможливлює обіг деревини сумнівного походження. На сьогодні усі лісогосподарські підприємства, що координуються Івано-Франківським ОУЛМГ використовують Систему електронного обліку деревини.

Для цього підприємства придбали 210 комплектів для проведення маркування деревини. Робота в системі ЕОД дає можливість керівникам підприємств оперативно, достовірно в поточному часі оперувати усіма даними щодо руху лісопродукції: заготівлі, переміщення, вивезенню та реалізації лісопродукції покупцям», - наголосив Віктор Сахнюк.

Доступ до Системи електронного обліку деревини надано Національній поліції України та Службі безпеки України.

Для попередження незаконних рубок та оперативного виявлення правопорушників у лісгоспах працює лісова охорона та рейдові бригади до яких входять працівники СБУ, прокуратури та лісівники. Склад групи постійно оновлюється.

«За ІІ квартали 2019 року державною лісовою охороною проведено 371 рейд з виявлення порушників лісового законодавства та правил пожежної безпеки в лісах, при цьому складено 115 адмінпротоколів. Згідно з офіційною статистикою, в останні роки простежується тенденція поступового зменшення як кількості випадків лісопорушень, так і обсягів самовільних рубок у лісових масивах Прикарпаття», - підсумував начальник управління.

«До 1 листопада маємо забезпечити всі умови для роботи електронної системи обліку, а лісогосподарським підприємствам наголосити, що здійснювати реалізацію деревини вони зможуть лише після введення в дію системи маркування деревини», - наголосив Денис Шмигаль.

Також очільник області звернувся до керівництва управління лісового та мисливського господарства з пропозицією підготувати інвестиційно-розвитковий проект щодо вирощування посадматеріалу із закритою кореневою системою.

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg