Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

П'ятниця, 21 червня 2019 13:12

У лісах Долинщини проводиться лісовпорядкування

У Свічівському лісництві Вигодського лісгоспу розпочалися роботи з лісовпорядкування. Загалом останнє лісовпорядкування у лісогосподарському підприємстві проводилося в 2008 році.

Лісовпорядкування - це система заходів щодо забезпечення раціонального використання лісового фонду лісгоспу, підвищення ефективності лісового господарства в цілому.

Проводиться лісовпорядкування Львівською державною лісовпорядною експедицією. При проведенні лісовпорядкування виконуються геодезичні роботи, здійснюється комплексна оцінка лісу та земель лісового фонду, вивчаються природні умови, визначаються та уточнюються межі територій лісництва, виявляються лісові ресурси, породний та віковий склад лісів. При лісовпорядкуванні оновлюються лісовпорядні матеріали, уточнюється розподіл лісів на групи, на категорії захисності, обґрунтовується перевід лісів з однієї групи в іншу.

«Лісокористування без лісовпорядкування сліпе, - зауважив головний лісничий Віталій Штука, - тобто якщо ми не хочемо керувати лісами нашого лісгоспу наосліп, то нам без лісовпорядкування ніяк не обійтися».

Для оптимізації витрат на проведення лісовпорядних фахівці поєднують як наземні, так і дистанційні способи, аналітико-вимірювальне дешифрування з окомірною таксацією та дешифруванням аеро- і космічних знімків в Google Earth Pro.

Для цього повинна рости і професійна компетенція інженерів-таксаторів, які вже сьогодні використовують польові планшетні комп'ютери.

«Використання програмних компонентів при наземних способах таксації дозволяє мінімізувати часові та фінансові витрати на камеральні роботи, що, в свою чергу, знижує загальні витрати на виконання таксаційних робіт», - підкреслив начальник партії Кривко Роман Іванович. Нові програмні розробки, дозволяють поєднувати і автоматично оновлювати лісотаксаційну картографічну базу даних на рівні лісництва. На допомогу сучасному таксатору і лазерний далекомір, і електронна мірна вилка.

За матеріалами прес-служби Вигодського лісгоспу

 

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg