Івано-Франківське обласне управління

лісового та мисливського господарства

Адреса: вулиця Михайла Грушевського 31,
м. Івано-Франківськ,76018
Тел: 0342 55-22-59, тел/ф: 0342 55-20-54
office@ifforestry.gov.ua

Середа, 05 червня 2019 20:30

На Косівщині з’явилася алея випускників

У Пістинській школі, що на Косівщині, з’явилася алея випускників.

Ідея створення належить першій вчительці Олександрі Миколаївній Баланюк. Десять випускників 1994 року підтримали ініціативу та висадили хвойне вічнозелене дерево тис ягідний. Серед випускників т.в.о. директора Кутського лісгоспу Андрій Ониськів та головний лісничий Петро Іванишин.

Цікаво, що тис ягідний росте дуже повільно 700-3500 років. Червонувато-бура кора лущиться від старості тонкими пластинами. Деревина дуже тверда і важка, а ще має сильні бактерицидні властивості. У давнину побутувала думка, що хата, у якій хоча б стельові балки зроблені з тиса, надійно захищена від хвороботворних інфекцій.

Давні римляни через незвичний червоний колір назвали тис королівським деревом. Ним оздоблювали палаци царів та імператорів, робили скриньки для коштовностей і парфумів, королівські трони й ложа для князів Київської Русі.

Тис є одним з найтяжчих і найміцніших дерев. Через це деревину тису використовували для будівництва кораблів, з неї робили зброю – луки, арбалети і навіть гарматні ядра. Дерево настільки важке, що тоне у воді та, пролежавши там сотню років, не гниє, як більшість порід. За це тис у народі називають «залізним», або «негній-деревом».

Фото Лесі Вінтоняк

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

Світлина від Лесі Вінтоняк.
Світлина від Лесі Вінтоняк.

Новини

Корисні посилання

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg

dklg